10.000 TL Sermayem Var Ne İş Yapabilirim?

10.000 TL sermaye ile hangi işleri yapabilirim?

Az param var ama ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız bugün sizlere 10.000 TL sermaye ile yapılabilecek işler ile ilgili fikirler vermek istiyorum.

Birçok kişi çalıştığı işte memnun olmadığı için, az maaş aldığı için veya kendi işini kurup kendi işinin patronu olmak istediği için yeni bir iş kurmak ister. Günümüz koşullarında yaşam şartları oldukça zor olduğu için, her şey çok pahalı olduğu için zaten kazanılan para temel ihtiyaçlara harcanmakta ve para biriktirmek gibi bir durum söz konusu olmamakta. Bunun dışında insanlar yeni bir işe başlarken kaybetme, işi yapamama riski olduğu için kredi çekmek veya borç almak gibi riskli işlemler yapmak istemezler. Durum böyle olunca da kendi işini kurmaktan vazgeçmektedir. Aslında kendi işinizi kurmaktan vazgeçmenize gerek yoktur. Az sermaye ile de kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

10 Bin TL Sermaye İle Ne İş Yapabilirim?

10 bin TL sermaye ile ne iş yapabilirim diye merak ediyorsanız aşağıda sizlere listelediğimiz iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Bu iş fikirleri listesinde yer alan işler herkesin kolaylıkla yapabileceği işlerdir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli detay iş hakkında bilgi sahibi değilseniz kendinizi bu işi yapmaya yetenekli görmüyorsanız kesinlikle bu işi yapmamalısınız. Çünkü kazanamadığınız zaman vazgeçersiniz ve elinizdeki sermayeyi de kaybedersiniz.

Düşük sermaye ile ne iş yapabilirim nasıl paramı kazanabilirim diyorsanız çevrenizdeki iş ihtiyaçlarını gözden geçirmelisiniz. Listede yer alan işleri inceleyip yaşadığınız yerde bu işten para kazanabilir misiniz bunu iyi araştırmalısınız. Burada yer alan iş fikrini çevrenizdeki ihtiyaçlar doğrultusunda ve kendi yaratıcılığınız doğrultusunda da değiştirebilirsiniz.

Yapacağınız iş fikrine karar verdikten sonra işin tüm ayrıntılarını öğrenmeli ve kendinizi tam anlamı ile bu işe odaklamalısınız. Para kazanmak için çaba göstermeli ve sabırlı olmalısınız.

10 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler

  • Meyve suyu barı açmak
  • Çay ocağı açmak
  • Ev yapımı organik ürünler yapıp satmak
  • Büfe açmak
  • Kahvaltı dükkan açmak
  • Açık parfüm dükkanı açmak
  • Mantar yetiştiriciliği yapmak
  • Drone pilotluğu eğitimi alıp drone hizmeti sunmak
  • Bayilik almak

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu