2022 de Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapacak!

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor

2021 yılı sonuna kadar Kanada’ya göçmen çalışan alımı yapılacağı açıklandı. 401 bin yeni göçmen personellerin müracaat yapması bekleniyor.

Kanada 401 bin göçmen çalışan alımı yapacağını açıkladı. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Marco Mendicino tarafından yapılan açıklamaya göre ‘’Her şeye rağmen Kanada göçmenlik konusu ile ilgili dünya’ya önderlik etmeye devam etmekte. Bu yıl 401 bin yeni göçmen çalışan alımını yerine getireceğiz’’ biçiminde bir açıklamalarda bulundu. Göçmen çalışan olarak müracaat yapanlar arasında gezgin öğrenciler, Kanada’dahi tespit edilen sığınmacılar ve geçici iş yapmak hedefiyle ülkeye gelenler bulunuyor.

Haziran ayı’nda Kanada Göçmenlik Dairesi’ne tam 45 bin 100 kişi göçmen personeli olmak hedefiyle müracaat yaptı. Başvurular ilgili kurumlar tarafından değerlendirilmeye devam etmektedir. Göçmenlik Dairesi müracaat yapan 35 bin 600 kişiye Kanada’dahi oturma izni verdi. Dolayısı ile Kanada Göçmenlik Dairesi verilerine göre en çok göçmen kabul edilen yıl 400 bin 810 kişi ile 1913 yılı oldu.

Günümüzde yaşanılan Covid-19 pandemi hastalık sebebi ile Kanada’dahi iş gücü arttırmak hedefiyle Kanada Hükümeti bu tarz bir karar aldı. Göçmen çalışan alımı yaparak söz konusu olan açığı kapatmak hedefleniyor. Bunun hedefiyle 2022 senesinde 411 bin amele alımı, 2023 senesinde şayet 420 bin yeni göçmen çalışan alımı yapılması hedefleniyor.

2021 Kanada Göçmenlik Başvurusu

Kanada, yüksek yaşam kalitesi ve yaşanabilir ülke olması ile ön plana çıkıyor. Bir göçmen ülkesi olan Kanada, her yıl binlerce göçmene ev sahipliği yapıyor. Kanada Hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 senesinde kabul edilecek göçmen sayısının 1 milyon olacağı söylem edildi. Ancak Kanada göçmenlik müracaatı hedefiyle cümle alem kabul edilmiyor. Bunun hedefiyle hükümet tarafından gereklilik görülen şartların sağlanması isteniyor. Eğitim sonrasında göçmenlik gibi adaylar programlara dahil olabiliyor.

2022 de Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapacak
2022 de Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapacak

Kanada Hükümeti tüm bunların beraberinde yaşanan pandemi hastalık sebebi ile engelleri aşmak hedefiyle Nisan ayında Tarım, Sağlık, İnşaat ve Dağıtım hizmetleri ile ilgilenecek mesleki yeterlilikte olan 90 bini aşkın mezun talebe ve geçici gezgin işçiye daimi ikamet vereceğini açıkladı. Kanada’dahi göçmen çalışan olarak hizmet vermek talip kişiler müracaat yapmaya devam etmekte.

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları Nelerdir?

Kanada Hükümeti göçmen çalışan alımı hedefiyle iki prosedür sunuyor.

Başvuru daveti’nin alınması (Invitation to apply)
Oturum izni hedefiyle müracaat yapılması

Kanada, yıl sonuna kadar alacağı göçmen sayısını saptadı. Üç yıl vakitsince göçmenlerin kabul sayısını artırıp toplamda 1,2 milyondan çok kişiye kapılarını açtığını açıkladı. Bu yüzden internette yoğun bir araştırma yapılmaya başlandı. İnsanlar Kanada göçmenlik ile ilgili her detayı merak ediyor. 2023 yılı sonuna kadar 1 milyon 200 bin’den çok göçmen alacağı kesinleşti. Başvuru yapacak kişiler 2021 Kanada göçmenlik müracaat koşullarını merak ediyor. Bizler de Kanada göçmenlik müracaatı ile ilgili siz değerli okurlarımızı ayrıntılı bir şekilde bilgilendireceğiz.

2021 Kanada Göçmenlik Başvurusu Başladı!

Ülkeye her yıl yeni göçmenler geliyor. Bu yüzden hem ekonomi kalınıyor üstelik ülke nüfusu artıyor. Burada göçmen olarak çalışmak hedefiyle işçilerin pek çoğu Kanada’dahi ikamet etme hakkını dahi elde ediyor. Nüfusun büyük bir çoklığı Kanada’ya gelen göçmenlere aittir. Genellikle insanların çoğu lisans, yüksek lisans eğitimi, çalışma izni, sertifika programları ve göçmenlik dolayısı ile ülkeye geliyor.

Kanada 2021 Yılında 401 Bin Göçmen Kabul Ediyor!

2021 senesinde Kanada’ya göçmen olarak istikballerin sayısı netleşti. Başvurular başladı ve göçmen olarak gelecek kişilerin istenilen koşullara uygun olması tespit edildi. Ottowa’dahi düzenlenen bir basın toplantısında Kanada Vatandaşlık ve Göçmen Bakanı Marco Mendicino tarafından yapılan açıklamaya göre göçmenler ile ilgili yeni bir plan gerçekleşiyor. 2021, 2022 ve 2023 senesinde tertipli olarak göçmen alacağını dahi açıkladı. Bu sayede çoğalan yaş seviyesi dahi düşecektir.

Kanada Hükümeti, iş gücü ihtiyacını karşılamak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedefiyle göçmen alıyor. Kanada’dahi eğitim alarak yurttaş olma imkanı elde edilebilir hale geldi. Bu programın adı “Canadian Experience Class” olarak bilinmektedir. Kanada’ya eğitim hedefiyle gelecek öğrenciler çalıştırma eder iken diğer bir yandan dahi göçmenlik müracaatı yapabilir. Bu uygulamaya tüm gezgin öğrenciler iştirak sağlayabilir.

Kanada’ya Gitmek İçin Davet Almalısınız!

Kanada Hükümeti göçmenlik hedefiyle müracaat yapan adaylara bu soruları soruyor.

Bekar mısınız?
Eşiniz var mı?

Kanada Hükümeti başı bağlı misiniz? diyerek sormuyor. Eşiniz var şayet sizi çift olarak kabul edeceğini beyan ediyor. Dolayısı ile önemli bir ilişki yaşam devam ettiren sevgililer, nişanlılar ve evliler durumlarını delil edecek ispatlar ile göçmenlik hedefiyle müracaat yapabilir. Başvuru daveti’nde size ilişkin kişisel özellikleriniz, eğitiminiz ve iş geçmişiniz ile ilgili verdiği puan bulunmaktadır. Ortalama 2 hafta sonra 2 ile 3 bin kişiye gerekli belgeleri hazırlamaları tarafında Kanada kapılarını açacaklarını açılmış bir dilde söylem etmektedirler.

Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya göçmen olarak gitmeyi düşünüyorsanız göçmen vizesi hedefiyle müracaat yapmalısınız. Kanada en çok göçmen alan ülkeler arasında ilk ilkin yer almakta. Göçmen vize müracaatnuz ilgili kurum tarafından hassaslıkla incelenmektedir. Çünkü Kanada Hükümeti ülke menfaatine faydalı işler yapacak göçmenleri kabul ediyor. Eğitimli olmanız, nitelikli olmanız ve toplumsal yapıya ayak uydurmanız epey önemlidir. 2021 senesinde 401 bin 700 kişi arasında bulunmak hedefiyle sizler de Kanada göçmenlik müracaatı yapabilirsiniz.

Kanada Hükümeti, ülkeye gelen göçmenlere bir zaman sonra oturma izni veriyor. Göçmenler de Kanada’dahi yüksek yaşam niteliğinden faydalanabiliyor. Her yıl binlerce göçmen Kanada’dahi yaşayabilmek hedefiyle amele olarak gitmek istiyor. Bunun hedefiyle 2021 Kanada göçmen çalışan alımı müracaatı yapabilirsiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu