2022 Katar da Çalışacak 10 Bin Personel Alınıyor

Katar’da Çalışacak 10 Bin Personel Aranıyor

En varlıklı ülkelerden biri olan Katar’da çalışacak 10 bin personel aranıyor ilanları bilhassa turist dil bilenlerin ilgiini çekecek.

Katar’da çalışacak 10 bin personel aranıyor ilanları çoğu bireyin tercih ettiği bu ülkede çalışıp birikim yapmasına yardımcı oluyor. Peki Katar nasıl bir ülkedir?

Katar, Ortadoğu’da yer alan bir ülkedir. Resmi dil Arapçadır. Aşağıda, Katar’da bir turist olarak iş fırsatları aramak amacıyla bir dizi kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakları sizin amacıyla derledik ve iyi bir CV hazırlayarak müracaat yapmanız durumunda iş görüşmesine çağrı edilmeniz olasılık dahilinde olacaktır.

2022 Katar da Çalışacak 10 Bin Personel Alınıyor
2022 Katar da Çalışacak 10 Bin Personel Alınıyor

Genel İş Arama Motorları ve İlanlar

Aşağıdaki siteler ile %0,5 ile %1,0 arasında bir geri dönüş seviyesi bekleyebilirsiniz. Basit bir e-posta ya da uygulamadan neler yapabileceğinizi ya da ne gibi bağlantılar kurabileceğinizi biraz inceleme yaparak bulabilirsiniz.

Gulf Talent: Gulf Talent’i Orta Doğu amacıyla çok seviyorum. İş aramaya başlamak amacıyla iyi bir yerdir.

Career Jet: Eminim Career Jet’i duymuşsunuzdur. Katar amacıyla iş arama seçenekleri var.

Inteed: Büyük ABD iş arama sitesi Indeed.com’un Katar versiyonu.

Naukri Gulf: Naukri Körfezi, sadece Katar’da değil, Orta Doğu’nun geri kalanında da çok sayıda arama listesine sahiptir.

Learn4Good: Learn4Good, detaylı seviyelerde işler amacıyla iyi bir portala sahiptir.

Katar’ın İş Piyasası

Katar’da gurbetçilerin ilgiini çeken sektörler arasında inşaat, eğitim, enerji, finans, medya, işe alım, turizm ve konaklama yer alıyor. Katar İş Kanunu Katar vatandaşlarına evvelcelik tanımaktadır, bu amaçla Katar vatandaşı olmayanlar sadece bir işverenin Çalışma Bakanlığı’na müracaat ederek hiçbir Katar vatandaşının söz hususu pozisyonu yerine getiremeyeceğini kanıtlaması durumunda istihdam edilebilir. Bu halde genellikle aracı şirketler vazife alır ve toplu olarak işçi alımı yapar.

Arama motorları ve gazetelerin yanı sıra, çalışmak dilediğiniz şirketlerin (örneğin belirli oteller ya da petrol şirketleri) internet sitelerinde de iş arayabilirsiniz. Katar’da gurbetçilerin etkileşime geçmeyi deneyebilecekleri büyük mahalli şirketler arasında Qatar Airways ve Hamad Medical Corporation saseneabilir .

Arama motorları, çok detaylı işleri taramanıza ve aramanızı belirli kıstaslara göre daraltmanıza imkan tanır. Arama motorları izin veriyorsa, işe alım yöneticilerinin sizi bulabilmesi amacıyla CV’nizi online olarak yayınlamak da iyi bir fikirdir. Arama motorları, yeni işler uygun olduğunda e-posta uyarıları amacıyla kaydolmanıza da izin verebilir.

Doha’da iş aramak amacıyla Katar arama motorlarını ya da daha geniş Körfez Bölgesi amacıyla arama motorlarını kullanabilirsiniz.

Katar’da Özgeçmiş Nasıl Olmalı?

Katar’da iş müracaatı yapar iken genellikle bir CV kullanmalısınız. Birleşik Krallık ve Avrupa CV biçimleri Katar’da kabul edilebilir. CV şunları içermelidir:

İletişim Bilgileri: Sayfanın üst evresinde yer alan alakalı şahsi etkileşim verileri: ad, telefon numarası, faks numarası, adres ve e-posta adresi.

Mesleki Deneyim : Çoğunlukla bu bulgular, en son tecrübesiniz ilk evvelce olmak üzere kronolojik olarak listelenir. Şunlarla alakalı iş tecrübesinizi listeleyin: unvanınız, çalıştığınız şirketin adı, çalıştığınız tarihler ve o işteki başarılarınızın kısa bir açıklaması

Eğitim: Herhangi bir üniversite tecrübesi gibi yüksek öğrenimden gelen verileri içermelidir. Uzmanlıkları ve dereceleri not edin. Bu bölüm, iş tecrübesi seviyenize ve eğitiminizin kariyerinizle ne kadar alakalı olduğuna bağlı olarak, okuldaysanız ya da bir ila üç senedir okul dışındaysanız, iş tecrübesinden evvelce gelmelidir. Önce en son eğitim tecrübesinizi listeleyin.

Sertifikalar ve Diplomalar: Pozisyonla alakalı kurslar, seminerler, kongreler ya da konferanslar. Herhangi bir özel mükafat alıp almadığınızı not edin.

Diller: Bu, uluslararası bir işle son derece alakalı. Hangi dilleri konuştuğunuzu ve civarınızı listeleyin: ileri, orta ya da başlangıç. Dil civarınızı nasıl doğru bir şekilde tanımlayacağınızdan emin değilseniz, AB’nin dil seviyeleri öz değerlendirme kılavuzuna bakın. Her bir dilde tercüme, konuşma ya da yazma yapıp yapamayacağınızı belirtin ve alakalı dereceleri listeleyin. Özgeçmişinizi İngilizce gönderiyorsanız ve bu sizin ana diliniz değilse, evvelce ana dili İngilizce olan birinin okumasını sağlayın. Noktalama işaretleri ve gramer son derece mühimdir.

Bilgisayar Becerileri: Programlar, uygulamalar, sözcük işleme, veri tabanı, İnternet tecrübesi vb. konulardaki yeterliliğinizi belirtin.

İlgi Alanları: Hobiler, spor, etkinlikler gibi şahsi ilgi alanlarını dahil edebilirsiniz. Bunları pozisyonla alakalı duruma getirdiğinizden emin olun.

Katar’da İş amacıyla CV yazmayla alakalı ipuçları

Stil kolay ve özlü olmalıdır. Standart kağıt ve Times New Roman (12 makale tarzı) ya da Arial (10) makale tarzı gibi kolay bir makale tarzı kullanın.

Orijinal kopyaları yüksek kaliteli kağıda yazdırın – fotokopi göndermeyin.

Özgeçmişinizin sunumuna, tasarımına, boşluklarına ve makalemına ilgi edin.

Kısaltmalar kullanmayın. Altı çizili ya da kalın makale tarzıyle mühim olan bölümleri ve şeyleri vurgulayın.

CV’nizin olası olduğunca derli toplu olmasından emin olun, bu sayede bulgular kolayçe bulunabilir.

Özgeçmişinizi tarihlendirmeniz ya da imzalamanız gerekmez.

Başvurduğunuz her işe göre ayarlayabileceğiniz bir asli özgeçmişiniz olsun.

Katar’da İş İçin Kariyer Fuarları

Katar kariyer fuarları, sahip olunan işler ve fırsatlar ile alakalı bilgi edinmenin kusursuz bir yoludur. Çoğunlukla bir günde ziyaret edip başvurabileceğiniz çok detaylı işverenler vardır. Giriş genellikle ücretsizdir, fakat online kayıt yaptırmak teşvik edilebilir. Özgeçmişinizi getirin ve yerinde görüşmeler olabileceğinden akıllıca ve muhafazakar giyinin.

Katar’ın her sene düzenlenen Kariyer Fuarı, her sene Nisan ayında Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Daha çok bilgi amacıyla Katar Kariyer Fuarı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Hem de ülkemizde de yurtdışındaki işlerde uzmanlaşan kariyer fuarlarına gitmeyi de deneyebilirsiniz.

Herhangi bir türde kısa süreli çalışmaya gereksiniminiz varsa, size diğer bir şirkette iş bulabilecek ajanslar vardır. İşler, büro işleri, bebek bakıcılığı, bahçıvanlık, emniyet ya da diğer iş türlerinden oluşabilir. Beceri setinize uyan mesleklere uymaya çalışacaklar. Ek bir üstünlük olarak, kimi zaman kısa süreli çalışma daha uzun sözleşmelere yol açabilir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu