Amerika Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Amerika Vizesi Nasıl Alınır? Vize Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Amerika vizesi : Amerika birçok kişinin yaşamak için hayal kurduğu ülkelerden birisidir. Çalışma koşulları, eğitim imkanları ve refah seviyesinin yüksek olması nedeniyle birçok kişi bu ülkede yaşamak için can atmakta. Amerika’da yaşamak isteyenler için kısaca Amerika vizesi alım süreçleri hakkında bilgi verelim.

Burada sizler için vize almanıza yardımcı amaçlı bilgi verici bir makale hazırladım. Ama vize başvurusu yapmak ve başvurunun reddedilmemesi için bir danışmanlık şirketinden yardım almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Hangi Ziyaretçi Vizesi Sizin İçin Daha Uygun Önce Buna Karar Vermelisiniz!

Amerika’ya yapacağınız seyahatin nedeni ne ise buna uygun şekilde vize başvurusu yapmalısınız.

B-1 Vizesi: İş İçin danışmanlık yamak, kongre veya iş toplantısına katılmak, mülk satın almak, iş fırsatlarını araştırmak gibi nedenler için yani iş seyahati için alınan vizedir.

Amerika Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Amerika Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

B-2 Vizesi: Turizm, tatil, aile arkadaş ziyareti ve tıbbi tedavi, belirli sosyal hizmet veya hizmet etkinliklerine katılmak için alınan vizedir.

B-1/B2 kombinasyonlu vize ise her iki vize türünde gerçekleştirilen seyahatler için alınan vizedir.

Amerika Vizesi İçin Nasıl Başvuru Yapmalısınız?

Amerika vizesi için elçiliğe veya konsolosluğa başvuru yapsanız da aşağıda sıraladığımız detayları yerine getirmeniz ve bu sıralamaya göre hareket etmeniz gerekir.

  • Online olarak göçmen olmayan bir vize başvuru formu doldurmalı ve bu forma bir biyometrik fotoğraf yüklemelisiniz. (DS-160 Başvuru Formu)
  • Bu formu doldurunca vize mülakatında yetkililere göstermek için onay sayfasının çıktısını almalısınız.
  • ABD elçiliği veya Konsolosluktan randevunuzu alın.
  • Başvuru için gerekli olan tüm ücretleri ödeyerek tüm belgeleri yanınızda getirin.
  • Göçmen olarak gitmeyecekseniz Amerika’ya göç etmek istemediğinizi vize kapsamandaki neden ile oraya gittiğinizi kanıtlamanız gerekir.

Amerikan Vizesi İçin Kaç Yıllık Pasaport Lazım?

ABD vizesi almak istiyorsanız pasaportunuzun en az 6 yıllık olması gerekir. Birde seyahatinizin bitme tarihiden itibaren 6 ay daha fazla pasaport geçerlilik süresinin olması gerekir.

Amerikan Vizesi PTT den alınır mı, Kaç Günde Gelir?

Amerika vizesi başvuru yatıktan sonra 3 ile 5 gün arasında sizlere ulaşmaktadır. Vize başvuru esnasında almayı tercih ettiğiniz PTT şubesine gönderilir ve siz buradan vizenizi alabilirsiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu