Bizimki, başlayan iletişim ortamı

Tam karantinada başlayın: Bizim(ler)imizin meydan okuması

Covid-19 salgını nedeniyle karantinada olan Lyon Entreprises, bölgedeki girişimcilere söz veriyor. İkincisi, böylece çalışma koşullarına ve kendilerini örgütleme biçimlerine tanıklık eder. İletişim ve pazarlama profesyonelleri için çevrimiçi medya olan Ours’un kurucu ortağı Julien Servant, özellikle medyasını karantinanın başlamasından sadece bir ay önce başlatmış olmasından bahsediyor.

Kendinizi ve işinizi tanıtabilir misiniz?

Ben Our(S) şirketinden Julien Servant. Auvergne-Rhône-Alpes bölgesine adanmış profesyonel iletişim, pazarlama ve medya dünyasında uzmanlaşmış çok genç bir medyayız. 21 Şubat’tan beri resmi olarak varız. Yani yepyeni ve zar zor piyasaya sürüldü, bu krizle karşı karşıyayız.

Sokağa çıkma yasağının Bizimki üzerinde ne etkisi oldu?

Kilitlenmenin farklı etkileri vardır. Özellikle organizasyon konusunda. Hepimiz telekomünikasyon yapıyoruz. Bu, yaratılışımızdan beri benimsediğimiz bir şey. Girişimcilik deneyimimizde genç olsak bile bu bizim için yeni bir şey değil. Hepimiz birbirimizle evden video konferanslarla çalışıyoruz. Ayrıca bildiğimiz tüm araçlarla birçok çevrimiçi çalışma kullanıyoruz: Slack, Whatsapp, Hangouts, vb.

Bizim teklifimizi sınırlamaya nasıl uyarladınız?

Çok hızlı bir şekilde, krizin başlangıcından itibaren sitemizde Covid krizine ayrılmış ayrı bir sekme oluşturmaya karar verdik. Ayrıca içeriğimizi ve editoryal üretimimizi, aktörler ve iletişim profesyonelleri düzeyinde bu krizin yarattığı etki ve sorunlara odakladık. Bu yüzden onları e-posta yoluyla isteyerek, telefon ederek ve konular önererek çalışıyoruz. Ayrıca yeni organizasyonları, etkisi, ciro kaybı vb. hakkında dört veya beş soru aracılığıyla benimle yaptığınız gibi onlarla röportaj yapıyoruz. Lyon Entreprises bir medya, biz de öyle, yani açıkçası aynı reflekslere ve aynı şeylere sahibiz. bu kriz bağlamında işleri yapmanın yolu.

Bu etkileri cironuz üzerinde ölçtünüz mü?

Maalesef bir tane olacak. 21 Şubat’ta başlattığımız abonelik kampanyamız iyi sonuç verdi. Kiss Kiss Bank platformunda gerçekleştirdiğimiz bir operasyonla kendimize koyduğumuz ilk 100 aboneyi oluşturma hedefimize ulaştık. Bu işlemi başarıyla tamamladık. Şimdi doğrudan web sitemizde çevrimiçi aboneliğimizin premium kısmına geçtik.

Abone oranı devam edecek mi yoksa düşecek mi göreceğiz. Cironun etkisiyle ilgili ilk şey bu. İkincisi, reklam teklifimiz üzerindeki etkidir. Bu krize kadar iyi bir başlangıç ​​yaptık ve açıkçası iki hafta, kısa bir süre sonra üç, telefonda veya videoda bile iş toplantılarına yaklaşma şekli, herkesin durumuna göre hala daha hassas.

Faaliyetinize yeni başladınız: bu durum ne gibi zorluklara neden oluyor?

Bizim için karmaşık olan şey, yeni başladığımızdan beri hiçbir borcumuz olmamasıdır. Tahminlerimizde planladığımızın gerçekliği olmasa ve bir kısım için diğerlerine göre gerçekleştirilemeyecek olsa bile, bunun yaratabileceği ciro kaybı konusunda hiçbir karşılaştırma noktamız yok. Dolayısıyla bu konuda hükümetin bize bu tür bir desteği ne ölçüde planladığı sorusunu henüz sormadık.

Yine de bu krizin şimdi gelmesi için bir avantaj olabilir mi?

Bu krizin bizim işe başladığımız sırada ortaya çıkması belki de bizim için bir şans. Çevik ve hafif modda başladığımızdan beri çalıştığımız için bir oda için ne ücretimiz ne de kiramız var. Daha yeni başlıyoruz ve şu an için maaş veya kira alacak paramız yok.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu