Cardano (ADA) için uzun vadeli görünüm

Cardano, ağ güvenliğini artırmak için titiz, akademik olarak gözden geçirilmiş programlamayı destekleyen merkezi olmayan bir blok zinciridir. Yerel kripto para birimi ADA’dır, kripto para platformlarında satın alınabilir ve takas edilebilir.

Cardano (ADA) fiyatı: mevcut fiyat nedir?

İşte Cardano’nun canlı fiyatı.

Cardano hakkında bilinmesi gerekenler

ADA kriptosunun oluşturulması

Yaratıcısı Bay Hoskinson’a göre Cardano, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik sunan ilk blok zinciridir. Çoğu blok zinciri, bu özelliklerden ikisinde üstündür, ancak değiş tokuşlar, üç niteliğin tümünün elde edilmesini zorlaştırır.

Cardano blok zinciri, bir dizi ayrı vakıf tarafından geliştirilmiştir. IOHK teknik geliştirmeden sorumluyken, Emurgo pazarlama ve tanıtımla ilgilenir ve Cardano Vakfı bir bütün olarak protokolden sorumludur.

Cardano, gelecekte merkezi olmayan uygulamaları veya DApp’leri çalıştırabilmeyi hedefliyor. Ama hala geliştirme aşamasında.

Cardano nasıl çalışır?

Diğer blok zincirlerle karşılaştırıldığında, Cardano biraz farklı bir paradigma izliyor. Blok zincirinin iki seviyesi vardır: bir yerleşim katmanı ve bir hesaplama katmanı. İlk katmanın geliştirilmesi tamamlandı. Kullanıcıların cüzdanları arasında ADA tokenlerini transfer etmelerini ve almalarını sağlar.

İkinci katman geliştirilme aşamasındadır ve amaç, kullanıcıların Dapps geliştirmesine izin vermektir.

Crypto ADA: 2022 için fikriniz ve tahmininiz

  • ADA Global Mirror Mag Derecelendirme: 7/10

Cardano projesine ilişkin görüş

Cardano projesi, akıllı sözleşme projesindeki ilerlemelerle 2021’de artan popülerlik gördü. Öte yandan, ağın doğal olarak DeFi işlevlerine sahip olmaması bir dezavantajdır ve Solana gibi diğer daha rekabetçi blok zincirler onu gölgede bırakmaktadır.

Fiyat Oynaklığı Bildirimi

ADA, 2021’de yüksek oynaklık göstererek 3 dolardan 1,2 dolara yükseldi. Diğer daha yeni kripto para birimleri, aynı dönemde daha istikrarlı olduklarını gösterdi.

Orta Vadeli ADA Fiyat Tahmini

Fiyat uzun bir süre 1 dolar civarında seyredebilir.

Uzun Vadeli ADA Fiyat Tahmini

ADA’nın uzun vadeli görünümü, blok zincirinin rekabet gücünün kaybı nedeniyle beklenen 1 dolarlık bir düşüşle karışık.

Sonuç – Cardano kriptosuna yatırım yapmalı mısınız? Nereden ve nasıl satın alınır?

Rekabetle karşı karşıya kalan Cardano zemin kaybediyor ve Solana gibi diğer kripto para birimleri bunu gölgede bırakacak.

Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu