Crypto Dai (DAI): Kripto Dai’nin yerini alacak mı?

Dai, ABD doları tarafından desteklenen bir sabit paradır (veya fiyatı sabit bir kripto para birimidir) – 1 DAI, 1 USD’ye eşittir. Merkezi olmayan finans (DeFi) yatırımcıları için Dai, oynaklığı azaltmaya ve borç verme, borçlanma ve ticaret gibi birçok hizmetten yararlanmaya yardımcı olur.

12/05 itibariyle DAI haberleri

DAI Terra’nın UST’sinin çöküşünün ardından Çarşamba günü piyasa değeri ile kısaca dördüncü en büyük stablecoin oldu. Kripto topluluğunun bazı üyelerinin bir antik Terra’nın kurucusu Do Kwon’dan iki ay önce 5 yaşındaki bir stabilcoin olan DAI’nin UST’nin hızlı büyümesine yenik düşeceğini belirten tweet.

Ethereum blok zincirinin kurucusu Vitalik Buterin’e göre, DAI, Rai Reflex Index ve USD Coin, “gerçekten sahip olduğumuz” sadece üç istikrarlı paradır. ihtiyaç “.

Dai fiyatı (DAI): Mevcut fiyat nedir?

İşte Dai’nin canlı kursu.

Dai hakkında bilinmesi gerekenler

DAI kriptosunun oluşturulması

MakerDAO organizasyonu, 2014 yılında, ödünç alma ve tasarruf teknolojisinin geliştirilmesi için Danimarkalı bir girişimci olan Rune Christensen ve Ethereum blok zincirinde bir stablecoin tarafından kuruldu. Dai ve beraberindeki akıllı sözleşmeler, 18 Aralık 2017’de Ethereum ağında resmi olarak yayınlandı.

Dai nasıl çalışır?

Dai, ABD dolarına sabitlenmiş bir sabit paradır. DAI’nin değeri, merkezi olmayan yönetişim topluluğu olan MakerDAO tarafından dengelenir. DAI belirteçleri, çeşitli kripto para birimlerini teminat olarak kabul eden platformu aracılığıyla oluşturulur (ETH, WBTC, LINK…). DAI, fiat para birimini kullanan çoğu kripto para borsasından doğrudan satın alınabilir.

Borç verme için, kullanıcılar kilitlenecek bir teminat karşılığında (örneğin ETH’de) Dai ödünç aldığında, DAI verilir; ve kredi geri ödenip teminat serbest bırakıldığında tedavülden çekilir.

Crypto DAI: 2022 için görüş ve tahminimiz

  • Dai Mirror Mag Küresel Derecelendirme: 7/10

Dai Proje İncelemeleri

Dai her zaman istikrarlıdır, bu da onu para transferi için iyi bir kripto para birimi yapar.

Fiyat Oynaklığı Bildirimi

Dai’nin fiyatı 1 dolarda sabit kalıyor.

Orta Vadeli DAI Fiyat Tahmini

Dai’nin fiyatı 1 dolarda sabit kalıyor.

Uzun Vadeli DAI Fiyat Tahmini

Dai, sağlam ve merkezi olmayan bir sistemdir. MakerDAO’ya tahvil jetonları karşılığında 20 milyon dolarlık bir DAI kredisi teklif eden Societe Generale de dahil olmak üzere bazı büyük finans kurumları tarafından güvenilir kabul edilen bir stabilcoindir.

Sonuç – Dai kriptosuna yatırım yapmalı mısınız? Nereden ve nasıl satın alınır?

Dai incelememizin sonucu

DAI sabit paraları, kripto para birimi varlıklarınızı dengelemek için iyi bir kripto para birimidir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız. Fransa’daki eToro kullanıcıları, gerçek kripto varlıkları satın almak için pozisyon açamaz, tüm siparişler CFD olarak açılır.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu