Crypto Ethereum (ETH): Görüş ve tahmin 2022

Ethereum blok zincirinden Ether, büyük harf kullanımı açısından 2. en büyük kripto para birimidir. Merkezi olmayan uygulamaların (DApp) geliştirilmesi için bir platform olan ilk blok zinciri olan Ethereum’un yerel kripto para birimidir. Ethereum, akıllı sözleşmeler kavramını, NFT’leri ve blok zincirinin artan benimsenmesine katkıda bulunan diğer birçok özelliği tanıttı.

Haberlerde

Ethereum 3.100 dolar civarında konsolide olurken, XRP 0.75 dolar civarında sıkıştı. ETH, düşüşü düzeltmeden önce 3.150 dolarlık direnç bölgesini test etti. XRP, 0,78 dolarlık direncin üzerine çıkamadı. ADA, 0,98 dolarlık direnç bölgesini temizlemek için mücadele etti.

Ethereum fiyatı direncin üzerine 3.120 dolardan kırıldı. ETH, 3.150 dolarlık direnç bölgesinin üzerine bile yükseldi, ancak daha fazla yükseliş olmadı. Fiyat şimdi kazançlarını 3,100 doların altında konsolide ediyor ve anında destek 3,080 dolarda. Bir sonraki büyük destek 3050 dolar seviyesine yakın, bunun altında fiyat 3000 doları test edebilir.

Artan yönde, 3.150 dolar seviyesi direnç gösterebilir. Bir sonraki kilit direnç 3.220 dolar seviyesine yakın olabilir.

Ethereum (ETH) fiyatı: mevcut fiyat nedir?

İşte Ethereum’un canlı fiyatı.

Ethereum hakkında bilmeniz gereken her şey

Kripto ETH’nin oluşturulması

Ethereum, Kasım 2013’te, 19 yaşındayken Rus-Kanadalı bir bilgisayar ineği olan Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü. Üç yıllık kriptografi araştırma ve geliştirmesinden sonra hazırladığı teknik incelemesi, Bitcoin’in sınırlamalarına çözümler sağladı.

Buterin, değerlerin transferine ek olarak, merkezi olmayan (Merkezi Olmayan Uygulamalar veya DApp) adı verilen yeni bir tür uygulamayı barındıran gerçek bir BT geliştirme platformu başlatmak istedi. Bu uygulamalar, kripto para birimleri gibi, blok zincirinin özelliklerinden yararlanır. Merkezi değiller ve sansüre direniyorlar. DApp’lerin yürütülmesi, ağ kullanıcılarının veri alışverişinde bulunmasına izin veren programlar olan akıllı sözleşmelerle kolaylaştırılır.

Sadece Ethereum’un sekiz kurucu ortağından biri olan Vitalik Buterin, tabii ki etrafındaki yeni yeteneklerle birlikte Ethereum üzerinde aktif olarak çalışıyor. Charles Hoskinson ve Gavin Wood rakip blok zincirleri (Cardano ve Polkadot) başlatırken, Anthony Di Iorio, Amir Chetrit ve Jeffrey Wilcke başka projelere geçti.

Ethereum nasıl çalışır?

Eter, Bitcoin gibi, mal ve hizmet satın almak için kullanılabilir. Fiyatı da son yıllarda hızla arttı ve bu da onu spekülatif bir yatırım haline getirebilir.

Bununla birlikte, Ethereum, kullanıcıların bir bilgisayarda çalıştığı gibi blok zincirinde çalışan uygulamalar oluşturabilmeleri bakımından benzersizdir. Bu programlar kullanılarak kişisel veriler saklanabilir, aktarılabilir ve finansal işlemler gerçekleştirilebilir. Ek olarak, Ethereum Sanal Makinesi aracılığıyla Ethereum, akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere programların blok zinciri ile etkileşime girmesine izin verir.

Kripto ETH: 2022 için görüş ve tahminimiz

  • ETH Global Mirror Mag Derecelendirmesi: 7/10

Proje hakkında görüş

Birçok blockchain uygulaması sayesinde Ethereum, merkezi olmayan finansın merkezi haline geldi. Ağ çok güvenilirdir ve Microsoft, IBM ve Banco Santander gibi birkaç büyük çokuluslu şirketin desteğine sahiptir.

Fiyat Oynaklığı Bildirimi

Ethereum, en istikrarlı kripto para birimlerinden biridir. Şiddetli dalgalanmalar azalıyor ve fiyatlar daha öngörülebilir hale geliyor.

Orta Vadeli ETH Fiyat Tahmini

2021 düzeltmesinden sonra ETH fiyatı daha cazip hale geldi. 2021’in en yüksek fiyatlarını oynamak için bundan faydalanabiliriz.

Uzun Vadeli ETH Fiyat Tahmini

Ethereum’u hisse kanıtı konsensüsüne çevirecek olan Beacon zincirinin 2022’de beklendiği için 5.000 dolar ve 10.000 dolar hedefleri bekleniyor.

Sonuç – Ethereum kriptosuna yatırım yapmalı mısınız? Nereden ve nasıl satın alınır?

Ethereum incelememizin sonucu

Ethereum, büyük şirketlerin en çok ilgisini çeken kripto para projesidir. Merkezi olmayan finans üzerindeki hakimiyeti, pek çok şeye rağmen tartışılmaz olmaya devam ediyor. ethereum öldürücüler ki piyasaya sürüldü.

Ticaret yapmak için Ethereum (ETH) satın alın

Bu kripto para biriminin ticaretini yapmak için eToro komisyoncusu en uygunudur. Bu platform, jetonları satın almanın yanı sıra, jetonları tutmak zorunda kalmadan kısa vadeli kripto CFD’leri ile ticaret yapmanızı sağlar.

  • Aşama 1 : kripto para birimini bulmak için eToro platformunun arama çubuğunu kullanın.
  • 2. adım : ardından satın almak ve işlemi doğrulamak için kripto para miktarını vermek için “Yatırım”a tıklayın.

Okumak Bu makale eToro’da kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenmek için.

Yatırım yapmak için Ethereum satın alın

Bu kripto para birimini bir cüzdanda tutarak yatırım yapmak için Binance platformuna gidin.

  • Aşama 1 : “Kripto satın al” sekmesine gidin ve ardından istediğiniz ödeme yöntemini seçin.
  • 2. adım : satın alınacak kriptoyu seçin ve güvenli ödemeye geçin. Ardından, kripto para birimleri özel cüzdana yatırılacaktır.

Okumak Bu makale Binance’de nasıl kripto para satın alınacağını öğrenmek için.

Ethereum’a (ETH) yatırım yapmak için faydalı kaynaklar

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu