Dijital dönüşüm için 4 proje

Dijital Zirvenin 3. baskısı dün Lyon’daki Hôtel de Région’da sona erdi. Dijital profesyonellerin bir araya gelmesi, AURA bölgesinin bir Avrupa Silikon Vadisi olma isteğini bir kez daha vurguladı. Bölge Başkanı Laurent Wauquiez, görev süresinin sonuna kadar 10.000 ek istihdam yaratmayı planlıyor. Bunu yapmak için, Dijital Bölge Kampüsü’nün araştırma ve inovasyon tesisini entegre eden dört projeye 9 milyon avro enjekte edilecek.

Dijital dönüşüme odaklanan 2019 Dijital Zirvesi

Biraz Juliette Jarry ve Laurent Wauquiez’in beygir gücü. Dijitalden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Auvergne-Rhône-Alpes Bölgesi Başkanı, Dijital Zirve 2019 sırasında dijital dönüşüme odaklandı.

Dün Hôtel de Région’a yaklaşık 1.500 kişi, sektör profesyonellerinin yanı sıra her kesimden girişimci akın etti. Gösterinin üçüncü baskısı üç ana temaya odaklanıyor: yenilik yap, dönüştür ve eğit.

Dijital Zirve 2019'da bir konferans

Etkinlik, teknolojiler alanında katılımcılara bir kez daha gurur kaynağı oldu. Ziyaretçiler ayrıca dijital dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak için konferanslara ve atölye çalışmalarına katılabildiler. Laurent Wauquiez’in iktidara gelmesinden bu yana bölge için öncelik haline gelen bir konu.

“Bölgemizi Avrupa’da dijital bir motor haline getirmek için şiddetli arzumuz var.bölge başkanı açıkladı. Bu nedenle, büyüklükleri ne olursa olsun şirketlerin dijital dönüşümünün koruyucuları olmalıyız. »

Dijital Bölge Kampüsü Araştırma ve İnovasyon Fabrikası’na katılmak için seçilen 4 proje

Böylece bölge proje çağrısı başlatmıştı. İkincisi, onları Dijital Bölge Kampüsünün Araştırma ve İnovasyon Tesisine entegre etmek için yenilikçi girişimler önermek zorunda kaldı.

Bir hatırlatma olarak, Confluence’ta geçici olarak kurulan bu kampüs 2020’de taşınacaktır. Charbonnières-les-Bains kampüsünün (Bölge’den 60 milyon Euro) on bir hektarda açılacağı bir tarih. Bu, dijital eğitim arayan öğrencileri ve şirketleri karşılayacaktır.

Laurent Wauquiez ve Juliette Jarry, Dijital Zirve 2019 sırasında

Bölge, proje seçimlerini sunmak için Dijital Zirve’den yararlandı. Plate Surfa adlı ilk, eklemeli lazer üretim ekipmanlarına gurur verecek. DIWII (Digital Intelligence Way for Industry Institute), öğrenciler ve KOBİ’ler için farkındalık yaratma, eğitim ve destek için bir alan sağlayacaktır. Go to Smart Factory, dijital dönüşüm konusunda da destek sunacak.

Son olarak, özellikle Dassault Systèmes tarafından sunulan Swarm, yenilik, eğitim ve destek merkezleriyle bir mükemmellik merkezi geliştirecek.

Bölge, işletmeler için dijital desteği artırmak istiyor

Bugün, bölge ile yapılan bir anlaşma kapsamında ENE (Enterprise & Digital) tarafından her yıl 1.100 şirket desteklenmektedir. Bu ücretsiz destek, Bölge tarafından açıklandığı üzere gelecekte daha önemli olacaktır.

İkincisi, her yıl 42.000 şirketin desteklenmesi için 36 milyon avro enjekte etmeyi planlıyor. Bölgesel bölgede 270 danışman görevlendirecek olan hizmetin üç bileşeni olacak. Başlangıçta, benzersiz bir hizmet ve bir destek programı. Ardından dijital geçişte yardımcı olabilecek şirketleri belirlemek için bir rehberin oluşturulması.

Laurent Wauquiez, görevinin sonunda, bu çeşitli eylemlerle Auvergne-Rhône-Alpes’te yaklaşık 10.000 iş yaratmayı umuyor.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu