Ethereum (ETH) hakkında bilmeniz gerekenler

Ethereum blok zincirinden Ether, büyük harf kullanımı açısından 2. en büyük kripto para birimidir. Merkezi olmayan uygulamaların (DApp) geliştirilmesi için bir platform olan ilk blok zinciri olan Ethereum’un yerel kripto para birimidir. Ethereum, akıllı sözleşmeler kavramını, NFT’leri ve blok zincirinin artan benimsenmesine katkıda bulunan diğer birçok özelliği tanıttı.

Ethereum (ETH) fiyatı: mevcut fiyat nedir?

İşte Ethereum’un canlı fiyatı.

Ethereum hakkında bilmeniz gereken her şey

Kripto ETH’nin oluşturulması

Ethereum, Kasım 2013’te, 19 yaşındayken Rus-Kanadalı bir bilgisayar ineği olan Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürüldü. Üç yıllık kripto araştırma ve geliştirmesinden sonra hazırladığı teknik incelemesi, Bitcoin’in sınırlamalarına çözümler sağladı.

Buterin, değerlerin transferine ek olarak, merkezi olmayan (Merkezi Olmayan Uygulamalar veya DApp) adı verilen yeni bir tür uygulamayı barındıran gerçek bir BT geliştirme platformu başlatmak istedi. Bu uygulamalar, kripto para birimleri gibi, blok zincirinin özelliklerinden yararlanır. Merkezi değiller ve sansüre direniyorlar. DApp’lerin yürütülmesi, ağ kullanıcılarının veri alışverişinde bulunmasına izin veren programlar olan akıllı sözleşmelerle kolaylaştırılır.

Sadece Ethereum’un sekiz kurucu ortağından biri olan Vitalik Buterin, tabii ki etrafındaki yeni yeteneklerle birlikte Ethereum üzerinde hala aktif olarak çalışıyor. Charles Hoskinson ve Gavin Wood rakip blok zincirleri (Cardano ve Polkadot) başlatırken, Anthony Di Iorio, Amir Chetrit ve Jeffrey Wilcke başka projelere geçti.

Ethereum nasıl çalışır?

Eter, Bitcoin gibi, mal ve hizmet satın almak için kullanılabilir. Fiyatı da son yıllarda hızla arttı ve bu da onu spekülatif bir yatırım haline getirebilir.

Bununla birlikte, Ethereum, kullanıcıların bir bilgisayarda çalıştığı gibi blok zincirinde çalışan uygulamalar oluşturabilmeleri bakımından benzersizdir. Bu programlar kullanılarak kişisel veriler saklanabilir, aktarılabilir ve finansal işlemler gerçekleştirilebilir. Ek olarak, Ethereum Sanal Makinesi aracılığıyla Ethereum, akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere programların blok zinciriyle etkileşime girmesine izin verir.

Ethereum’a (ETH) yatırım yapmak için faydalı kaynaklar

CoinHouse, kripto varlıklarına kolayca yatırım yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir ve yalnızca birkaç basit adımdan oluşur.

Adım adım kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenmek için CoinHouse incelememizin tamamını okuyun.

eToro, CFD’ler aracılığıyla kripto para birimleriyle kolayca ticaret yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Adım adım kripto para ticareti yapmayı öğrenmek için tam eToro incelememizi okuyun.

sorumluluk reddi

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Bu sitede verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka türlü tavsiye olarak alınmamalı ve sitede yer alan hiçbir şey bu şekilde değerlendirilmemelidir. Mirror Mag, hisse almanızı, satmanızı veya elinizde tutmanızı önermez.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olun ve mali danışmanınıza danışın. Miroir Mag’de üçüncü şahıslara ait reklamların ve hiper bağlantıların görüntülenmesi hiçbir şekilde Miroir Mag’in onayını, garantisini veya tavsiyesini ima etmez. Herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Mirror Mag’in bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla tazminat alması muhtemeldir.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu