Grenoble Microleed bağlantılı gözlükler

Halihazırda satılan bir milyon mikro ekranla, Grenoble merkezli Microleed şirketi, bağlantılı gözlüklerde dünyanın 2 numaralı ve Avrupa’nın 1 numaralı şirketidir. 2024 yılında 50 milyon ciro hedefi ile daha da ilerisini görmek için halka açılmaya hazırlanıyor.

Microleed, gece görüş gözlüğü ve artırılmış gerçeklik gözlüğü gibi dış mekan optik ekipmanlarında uzmandır.

Autorité des Marchés Financiers (AMF) tarafından onaylanan “Tescil Belgesini” yeni aldı, bu da bu şirketin halka açılmak üzere olduğu anlamına geliyor. Ve bu, yüksek büyüme stoklarının bölmesi olan Euronext Growth Paris’te.

yılda %35 büyüme

CEO’su Eric Marcellin-Dibon başlangıç ​​bloklarında: “Sadece birkaç yıl içinde Microoled, mikro ekranlar alanında uluslararası ölçekte Fransız Teknolojisinin bir şampiyonu olarak kendini kanıtladı. Görüntü kalitesi, yüksek parlaklık ve hepsinden önemlisi düşük enerji tüketimini birleştiren benzersiz Oled teknolojisi sayesinde, bugün profesyonel pazarlarımızda dünya oyuncularının en üst sıralarında yer alıyoruz. Bu pozisyon, sağlam kârlılıkla birlikte 2017’den bu yana yılda yaklaşık %35 büyüme kaydetmemizi sağladı. Bugün, artırılmış gerçeklik pazarındaki muazzam fırsatlardan yararlanarak hızlanmaya hazırız” diyor.

Grenoble merkezli şirket, özellikle göze yakın görüş uygulamalarında, dış mekan ve gece görüş optikleri, termal kameralar veya tıbbi ekipman mercekleri gibi profesyonel pazarlarda şu anda çok güçlü bir gelişme yaşayan mikro ekranlar için modaya güveniyor. değil, aynı zamanda artırılmış gerçeklik gözlükleriyle tüketici pazarlarında.

Microleed bu devrimi yakalamayı başardı: şirket şu anda tarihi pazarlarında Avrupa’da 1 numara ve dünya çapında 2 numara.

Ar-Ge’ye 25 milyon euro yatırım

microoled mobile 1

Bu konuma ulaşmak için Microoled kurulduğu 2007 yılından bu yana araştırma ve geliştirmeye 25 milyon Euro’dan fazla yatırım yapmıştır.

Aynı zamanda, güçlü Grenoble araştırma sistemine dayanan şirket, özellikle Grenoble Tech Vadisi’nin kalbinde ortak bir laboratuvarı paylaştığı CEA ile sağlam teknolojik ortaklıklar kurmuştur.

Kısacası, Microleed bugün 30’dan fazla aileyi kapsayan bir patent portföyü ile güçlü fikri mülkiyete güveniyor…

Liderliğini korumak ve yeni rakipleri yavaşlatabilecek bir engel oluşturmak önemlidir.

Bu şekilde Microleed, yüksek çözünürlük, yüksek parlaklık ve çok düşük enerji tüketimini birleştiren bir Oled teknolojisi oluşturmayı başardı: artırılmış gerçeklik gibi geleceğin mobil uygulamalarını devreye almak için gerekli faktörler.

Microoled mikro ekranlar, örneğin, güvenlik uzmanları (silahlı kuvvetler, polis, itfaiyeciler, vb.) için gece görüşü ve kızılötesi gözlüklere, açık hava etkinlikleri ve spor için dürbünlere ve teleskoplara ve mikroskoplar ve endoskoplar gibi kritik tıbbi ekipmanlara veya oftalmik cihazlar.

Uluslararası olarak %95’te bir faaliyet

Bu şekilde, işinin %95’inden fazlası uluslararası, doğrudan veya yerel distribütörler ve satış acenteleri aracılığıyla gerçekleşir.

2017’den bu yana Microoled, cirosunun yılda yaklaşık %35 artarak 2020’de 20,2 milyon Euro’ya ulaştığını gördü.

2021’in ilk yarısında 11 milyon avro ciro ile büyümesi %56 oldu. 2021 mali yılının tamamında Şirket, 22 milyon Euro’dan fazla gelir bekliyor.

Bu nedenle, Microleed’in bu halka arz projesi aracılığıyla, 2020’de satılan 0,3 milyon üniteye kıyasla 2024’te ufukta 3,9 milyon ünite olarak tahmin edilen dünya çapındaki yıllık satışlarla, bu pazarda beklenen çok güçlü büyümeye uyması bir sorudur.

Bunu yapmak için Microleed, çok küçük bir mikro ekran, bir elektronik sistem ve toplam ağırlığı 7 g’dan az ve 12 saatten fazla özerkliğe sahip bir pil içeren ActiveLook modülüne güveniyor. Bu aynı zamanda ana platformlarda (Android, iOS ve Garmin) çalışan ve gözlükler ile uyumlu cihazlar ve aksesuarlar arasında iletişime izin veren özel bir uygulamadır.

Bu teknoloji, bilgilerin doğrudan kullanıcının görüş alanında görüntülenmesini sağlar (yukarıdaki fotoğraf).

Firmanın bakış açısında dünyada çok fazla uygulayıcısı olan spor ve özellikle bisiklet ve koşu.

Son olarak, ActiveLook ve tarihi faaliyetlerde beklenen büyümeyi desteklemek için, şimdi Avrupa ve Asya’da üretim kapasitesinin genişletilmesi planlanıyor.

2022’de Çin’de tarihi yerel ortağıyla bir ortak girişim ilan edildi; Fransa’da ise 3. üretim hattı kurulacak.

Hedef: 2023’ün sonuna kadar üretim kapasitelerini 2,5 ile çarpın.

Bu hırsla: 2024 yılına kadar ciroda 50 milyon Euro eşiğini geçmek;… daha sonra 2026’dan itibaren 110 milyon Euro…

Borsa bu güçlü hırsın yakıtı olmalı…

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu