İşte nasıl (ve neden!)

Polygon, Ethereum ölçeklenebilirliğine yardımcı olmak için Ethereum üzerine inşa edilmiş bir Katman 2 blok zinciridir. Polygon’un çözümleri kendi blok zincirini oluşturmak yerine Ethereum ağına güveniyor. Yerel kripto para birimi MATIC’dir.

Poligon (MATIC) fiyatı: güncel fiyat nedir?

İşte Polygon canlı kursu.

Poligon hakkında bilinmesi gerekenler

MATIC kriptosunun oluşturulması

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon, Ekim 2017’de Hindistan’ın ilk kripto milyonerleri Jayanti Kanani, Sandeep Nawal ve Anurag Arjun tarafından piyasaya sürüldü. Protokolün teknik incelemesinde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, Ethereum’un yüksek ağ işlem ücretlerinin zorluklarını ele almak için çokgen oluşturuldu.

Mihailo Bjelic, Polygon olarak yeniden adlandırıldıktan kısa bir süre sonra projeye katıldı ve dördüncü kurucu ortak oldu. Polygon geliştirme ekibine liderlik ederler. Decentraland, Chainlink ve MakerDAO da Polygon ortaklarıdır. NBA’de Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Polygon’un yatırımcılarından biri.

Poligon nasıl çalışır?

Ocak 2021 itibariyle 7,3 milyar dolaşımda olan toplam 10 milyar MATIC jetonu mevcuttur. MATIC’lerin geri kalanı, doğrulayıcı olmak için MATIC jetonlarını akıllı sözleşmelere yatıran kullanıcılar olan kaykaycıları ödüllendirmek için kullanılır. Poligon, bahisçilerin işlemleri doğrulamak için rastgele seçildiği bir hisse ispatı konsensüs ağıdır.

Polygon ayrıca, blok zincirlerinin interneti olma niyetiyle Ethereum’un ötesine geçiyor; bu, herhangi bir Ethereum özellikli blok zincirini bağlayabileceği ve işlem maliyetlerini azaltmak ve işlemleri hızlandırmak için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Crypto MATIC: 2022 için görüş ve tahminimiz

Polygon Mirror Mag Küresel Derecelendirme: 7/10

Poligon projesine ilişkin görüş

Polygon projesi yenilikçidir ve işlem ücretlerini düşürmeye izin veren Ethereum’a bir alternatiftir. Örneğin OpenSea’da Polygon altında NFT’ler oluşturabilir ve bunları herhangi bir ücret ödemeden satışa sunabilirsiniz ki bu Ethereum ile mümkün değildir.

Fiyat Oynaklığı Bildirimi

MATIC nispeten kararlıdır, ancak 24 saat içinde %20’den fazla dalgalanma görmek nadir değildir.

Orta Vadeli MATIC Fiyat Tahmini

Poligon teknik olarak ilginç, piyasalar geri çekilirken yükseliş trendinde.

Uzun Vadeli MATIC Fiyat Tahmini

Poligon projesi henüz emekleme aşamasında. MATIC/USD için 10$’lık fiyat hareketi merakla bekleniyor.

Sonuç – Polygon kriptosuna yatırım yapmalı mısınız? Nereden ve nasıl satın alınır?

Poligon incelememizin sonucu

Cosmos kripto para biriminin rekabetine rağmen, Polygon yakından takip edilmesi gereken ilginç bir blockchain internet projesi olmaya devam ediyor. Hala bu projede ilk yatırımcılar arasında olabilirsiniz.

Ticaret yapmak için Çokgen (MATIC) satın alın

Bu kripto para biriminin ticaretini yapmak için eToro komisyoncusu en uygunudur. Bu platform, jetonları satın almanın yanı sıra, jetonları tutmak zorunda kalmadan kısa vadeli kripto CFD’leri ile ticaret yapmanızı sağlar.

  • Aşama 1 : kripto para birimini bulmak için eToro platformunun arama çubuğunu kullanın.
  • 2. adım : ardından satın almak ve işlemi doğrulamak için kripto para miktarını vermek için “Yatırım”a tıklayın.

Okumak Bu makale eToro’da kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenmek için.

Yatırım yapmak için Poligon satın alın

Bu kripto para birimini bir cüzdanda tutarak yatırım yapmak için Binance platformuna gidin.

  • Aşama 1 : “Kripto satın al” sekmesine gidin ve ardından istediğiniz ödeme yöntemini seçin.
  • 2. adım : satın alınacak kriptoyu seçin ve güvenli ödemeye geçin. Ardından, kripto para birimleri özel cüzdana yatırılacaktır.

Okumak Bu makale Binance’de nasıl kripto para satın alınacağını öğrenmek için.

Poligona (MATIC) yatırım yapmak için faydalı kaynaklar

CoinHouse, kripto varlıklarına kolayca yatırım yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir ve yalnızca birkaç basit adımdan oluşur.

Adım adım kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenmek için CoinHouse incelememizin tamamını okuyun.

eToro, CFD’ler aracılığıyla kripto para birimleriyle kolayca ticaret yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Adım adım kripto para ticareti yapmayı öğrenmek için tam eToro incelememizi okuyun.

sorumluluk reddi

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Bu sitede verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka türlü tavsiye olarak alınmamalı ve sitede yer alan hiçbir şey bu şekilde değerlendirilmemelidir. Mirror Mag, hisse almanızı, satmanızı veya elinizde tutmanızı önermez.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olun ve mali danışmanınıza danışın. Miroir Mag’de üçüncü şahıslara ait reklamların ve hiper bağlantıların görüntülenmesi, hiçbir şekilde Miroir Mag’in onayını, garantisini veya tavsiyesini ima etmez. Herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Mirror Mag’in bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla tazminat alması muhtemeldir.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu