Kargo Takip – 2021 Yeşil Nakliye için – Navlun

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

2021 yeşile gitmek içindir. Hayır, daha fazla sebze yemek zorunda olmaktan bahsetmiyoruz (bu geçen yılın kararıydı, bakın 2020 nasıl oldu). Çevre ve işletmeniz için daha sağlıklı kararlar almaktan bahsediyoruz.

Navlun Kulübü’nde büyük bir hafta. Bir hayali gerçeğe dönüştürmek için harcanan çaba sonunda bizi buraya getirdi – karbon emisyonlarımızı dengelemeye yönelik yolculuğumuzun ilk adımı. 1 Ocak’tan itibaren, Freight Club aracılığıyla gönderilen her şeyin karbonunu üyelerimize hiçbir ücret ödemeden dengeleyen bir girişim olan Her Gönderiyi Ofset programımızı başlatıyoruz.

İnanılmaz bir yolculuktu ve hayal kurma, planlama ve yürütme ile ilgili tüm detayları paylaşmak için buradayız; harika ortağımız Tek Ağaç Dikildi, sonraki adımlar ve bunun sizi nasıl etkileyeceği. Çünkü olacak. Ve bu gerçekten iyi bir şey.

Dört bölümden oluşan “Eko-Yolculuk” blog dizimizin bu ilk bölümünde, neden şimdi çevresel kaygılarla hareket etmeyi seçtiğimize ve bunu nasıl yaptığımıza dair bir genel bakış sunuyoruz. Dizi boyunca, araştırmamız boyunca bulduğumuz içgörüleri ortaya çıkaracağız ve nakliyatçıların daha çevreci hale gelmesinin harika yollarını göstereceğiz. Bunları sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Neden yeşil nakliye ve neden şimdi?

Yapılacak doğru şey bu. Devam eden sokağa çıkma yasaklarına rağmen BM, karbon emisyonlarının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu bildirdi. Bu değişmeli – ve şimdi değişmeli. Nakliye hepimize fayda sağlıyor ve yıllık küresel emisyonların %14’ünü oluşturan ulaşımın yakın zamanda ortadan kalkması pek olası değil. Ulaşım ortadan kalkmayacak diye emisyonların ortalıkta kalması gerektiği anlamına gelmez. Yıllık %14 önemli. Biraz ustalıkla, yayılanları dengelemekle başlayarak bu sayıyı azaltmak için adımlar atabiliriz.

“Ulaşımın çevremiz üzerindeki etkisini derinden anlıyoruz. Bunu görüyoruz ve üyelerimizin bu konuda bir şeyler yapmalarını sağlamak istiyoruz. Karbon emisyonlarını dengelemek ilk adımdır.”

— Chris Randall, Gelirden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Navlun Kulübü

Daha çevreci nakliye: bunu nasıl başardık?

Yol gösterici ilkemiz, etkimizi ölçülebilir, uzun vadeli bir çözümde dengelemekti. Tüm üyelerimizin günlük operasyonları veya kârlılıkları üzerinde herhangi bir etki yaratmadan yönetebileceğimiz ve kullanıma sunabileceğimiz bir şey olmalıydı. Hiçbir engel olmamalıydı – tamamen ücretsiz. Çünkü doğru olanı yapmak kolay olmalı.

Süreç üç adımda gerçekleşti:

Nakliyeyi daha yeşil hale getirme ve Navlun Kulübünün etkisini azaltma çabalarımızda mevcut olan tüm seçenekleri araştırın.

  1. Nakliyeyi daha yeşil hale getirme ve Navlun Kulübünün etkisini azaltma çabalarımızda mevcut olan tüm seçenekleri araştırın.

  2. Üyelerimiz için en anlamlı ve en önemli etkiye sahip çözümü en kısa sürede belirleyin.

  3. Programın araştırma, tasarım ve yürütülmesinde bize rehberlik edecek ve tavsiyelerde bulunacak güvenilir bir ortak olan yetkili bir plan geliştirin.

Nihai araştırma kısmı en uzun sürdü çünkü etki bizim için çok önemliydi. Bu, ağaçların karbon emme kapasiteleri hakkında veri elde etmek için One Tree Planted’deki ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışmayı ve doğru bir CO2 hesaplaması yoluyla dengelememizi doğrulamak için GHG Protokolü ile çalışmayı içeriyordu. Sonuç saf, ölçülebilir bir etkiydi.

“Nakliye Kulübü ekibinin karbonlarını nasıl dengeleyeceklerini araştırırken ve hesaplarken yaptıkları iş miktarından çok etkilendik. Bu programa giren düşünce ve özeni gerçekten görebilirsiniz.”

— Diana Chaplin, Canopy Direktörü, Bir Ağaç Dikildi

Ortaklarımız olan One Tree Planted ile tanışın

Sitemap


Yorum yapın