Kargo Takip – Çoklu taşıyıcı kullanmanın 5 avantajı

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

E-Ticaret satışlarının artmasıyla birlikte işletmeler, ürünlerini verimli ve uygun maliyetli bir şekilde müşterilere ulaştırmanın yollarını bulmalıdır. Bunu yapmanın yollarından biri de çok taşıyıcılı nakliyeyi kullanmaktır.

Çok taşıyıcılı nakliye, işletmelerin birden fazla taşıyıcıya erişmesine ve ücretlerini, nakliye sürelerini ve rotalarını karşılaştırmasına olanak tanıyarak ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyan seçeneği seçmelerine yardımcı olur. Bu, nakliye maliyetlerinden tasarruf etmenin ve her gönderi için en verimli nakliye seçeneğini bulmanın harika bir yolu olabilir.

Bu makale, doğru kararı vermenize yardımcı olmak için çok taşıyıcılı nakliyeyi kullanmanın en önemli 5 avantajını tartışacaktır.

Çok taşıyıcılı nakliyenin ve geniş bir taşıyıcı ağ ile iş ortaklığı yapmanın en önemli 5 avantajı

1. Uygun maliyetli – bütçenize en uygun taşıyıcıları seçin ve seçin

Çok taşıyıcılı bir gönderi yazılımı kullanmanın en önemli faydalarından biri, gönderi maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olabilmesidir. Tek bir platformda birden fazla taşıyıcıya erişim sayesinde, fiyatları karşılaştırabilir ve her gönderi için en uygun maliyetli seçeneği seçebilirsiniz;

Ayrıca, farklı nakliye şirketlerini kullanmak, indirim ve promosyonlarından yararlanmanıza da olanak tanır ve bu da maliyetleri daha da düşürür.

2. Zaman kazandırır

Çok taşıyıcılı bir gönderi çözümü, her paket için en iyi taşıyıcıyı ve gönderi seçeneğini bulma sürecini otomatikleştirdiği için size çok zaman kazandırabilir. Tek yapmanız gereken paket detaylarını yazılıma girmek, farklı taşıyıcıların ücretlerini karşılaştıracak ve sizin için en iyi seçeneği bulacaktır.

Bu, aynı verilere erişmek ve karşılaştırmak için farklı platformlarda oturum açma ihtiyacını ortadan kaldırdı.

Bunun yanı sıra, verimli bir çok taşıyıcılı platform, faturalar ve nakliye etiketleri gibi tüm gerekli belgeleri de işleyerek size çok zaman kazandırır ve zahmetten kurtarır.

3. Tek bir platformda birden fazla teslimat hizmetinden yararlanın

Geniş bir taşıyıcı ağ ile ortak olduğunuzda, çeşitli teslimat hizmetlerine tek bir platformda erişebilirsiniz. Bu, bir taşıyıcının ihtiyaçlarınızı karşılayamaması durumunda işinizi kaybetme riskini ortadan kaldırdığı için oldukça faydalı olabilir.

Örneğin, acil olarak teslim edilmesi gereken ürünler satıyorsanız, hızlı teslimat konusunda uzmanlaşmış bir kargo şirketi kullanabilirsiniz. Öte yandan, zamana duyarlı olmayan ürünler satıyorsanız, en uygun nakliye ücretlerini sunan bir taşıyıcı kullanabilirsiniz.

4. Müşteri ve ürün gereksinimlerine dayalı esneklik ve uyarlanabilirlik

Çok taşıyıcılı gönderim, her gönderi için en uygun taşıyıcıyı ve gönderim seçeneğini seçmenize de olanak tanır. Bu, nakliye stratejinizi müşterilerinizin ve ürünlerinizin özel ihtiyaçlarına göre uyarlamanıza olanak sağlayacağından oldukça faydalıdır.

Bu uyarlanabilirlik ve esneklik, müşterilerinizin hizmetlerinizden her zaman memnun kalmasını sağlayarak müşteri deneyimini, memnuniyetini ve kalıcılığını artırır.

5. Gecikme ve kesinti riskini azaltır

Bazen operatör ortaklarınızdan biri hizmetinde beklenmedik gecikmeler veya kesintiler yaşayabilir. Böyle bir durumda çoklu taşıyıcı platformu sayesinde başka operatöre sorunsuz geçiş yapabilirsiniz.

Tüm gönderileriniz için tek bir taşıyıcı kullanıyorsanız bu seçenek kullanılamaz. Böyle bir durumda, nakliyecinin sorunu çözmesini beklemeniz gerekir, bu da sevkiyatta gecikmelere neden olabilir.

Çok taşıyıcılı nakliye ile işinizi büyütün

Çok taşıyıcılı nakliye, nakliye sürecini ve stratejisini geliştirmek isteyen işletmeler için mükemmel bir seçenektir. Uygun maliyetlidir, zamandan tasarruf sağlar ve daha fazla esneklik ve uyarlanabilirlik sunar.

Freight Club ile İş Ortağı Olmanın Faydaları

İşletmenizi bir sonraki seviyeye taşıyacak bir nakliye çözümü arıyorsanız, Freight Club ile ortak olun. Freight Club’da, size 7 seviyeye kadar teslimat hizmeti sunan, önceden incelenmiş 30’dan fazla taşıyıcıdan oluşan bir ağ sunuyoruz.

Gönderi ihtiyaçlarınıza en uygun taşıyıcı karışımını seçme esnekliğinin keyfini çıkarın. Daha fazla bilgi edinmek için nakliye danışmanımızla bugün konuşun!

Sitemap


Yorum yapın