Kargo Takip – Freight Club ile işinizi otomatikleştirin

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Freight Club gibi bir platformu kullanmak çok kolay olsa da, günde 100’den fazla sipariş taşırken her gönderi için ayrı ayrı teklif vermenin ve rezervasyon yapmanın zaman alıcı olduğunu görebilirsiniz. API Entegrasyonumuzu kullanarak, bu işlemi tamamen otomatik hale getirebilirsiniz.

Freight Club’ın API Paketi ile ne yapabilirim?

Sistemimize entegre olduğunuzda, aşağıdaki özelliklere otomatik olarak erişebileceksiniz: hesabınıza giriş yapmadan:

  • Teklif ve kitap gönderileri

  • Etiketleri ve Konşimentoları İndirin

  • Gönderi Takibi Güncellemelerini Alın

  • İptalleri Gönder

Bu sadece başlangıç ​​noktasıdır, çünkü bu özellikleri mevcut sisteminizde nasıl kullanırsınız? ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemi tamamen size kalmış!

Örnek 1

ile çalışıyorsanız birden fazla operatör ortağı, her biri ile API üzerinden entegrasyon yapabilirsiniz (Freight Club Dahil). Her yeni gönderiniz olduğunda, ERP sistemi kullanarak her taşıyıcıya ‘ping’ atabilir API ÇAĞRISI ve hepsinin oranlarını size bir şekilde iade etmesini sağlayın. API yanıtı. Bu, mümkün olan en iyi fiyatlar için alışveriş yaparken birden fazla portalda oturum açmak zorunda kalmanızı önleyecektir ve hepsini aynı yerden rezerve edebilirsiniz.

Örnek 2

Web sitenizin ödeme sayfasında müşterilerinize ‘canlı’ bir nakliye teklifi sunmak istiyorsanız, API üzerinden Freight Club ile entegre olabilir ve Müşterinize saniyeler içinde teklif vereceğiz.

API entegrasyonları nasıl çalışır?

Bu yazıyı buraya kadar okuduysanız ve düşündüyseniz, “Harika! Bir asa sallayalım ve HER ŞEYİ otomatikleştirelim” o zaman yavaşlamanız gerekebilir. Entegrasyona başlamadan önce, bir ERP sistemi sistemimize API Çağrıları oluşturabilen.

Bir sonraki adım, bir API Jetonuetkili bir şekilde hareket eden ‘şifre’ Bu, API aracılığıyla sistemimize erişmenizi sağlayacaktır. Bunu Freight Club hesabınız aracılığıyla talep edebilirsiniz ve onay sürecimize devam edebilmemiz için kredi koşullarında olmanız gerekir.

Belirteç onaylandıktan sonra, bir web geliştiricisi iki sistemimiz arasındaki entegrasyonu kurun. API’mizin uygulanması endüstri standartlarına göre oldukça kolay kabul edilse de, API’lerin kendileri son derece tekniktir ve başarılı bir şekilde kurmak için genellikle bir uzman gerektirir.

Web geliştiriciniz, aşağıdaki bağlantıdan API desteğimize ve kurulum belgelerimize erişebilir: https://api.freightclub.com/ApiDoc/index

Entegrasyon sürecinde herhangi bir zorluk olması durumunda, geliştirme ekibimiz ([email protected]) ihtiyaç duyulan her yerde desteklenebilir!

Sonuç olarak

Şirketiniz, ekibinizin yetişebileceğinden daha fazla sipariş üretiyorsa ve siz de günlük rezervasyonlarınızı manuel süreçler aracılığıyla yönetmek için çok fazla kaynak harcarken buluyorsanız, o zaman API Entegrasyonu üzerinde çalışmanız gereken son sınırdır.

Sonraki adımları atmaya hazırsanız, nakliye uzmanlarımızdan biriyle bir seans rezervasyonu yapmaktan çekinmeyin. Yardım etmek için buradayız!

Sitemap


Yorum yapın