Kargo Takip – Sürdürülebilir Nakliye – Dengelemek için ipuçları

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Kirliliğin her yıl ölümlere katkıda bulunan önemli bir faktör olduğunu biliyor muydunuz? Kirlilik her yıl yaklaşık 7 milyon ölüme neden oluyor.

Teknoloji ve sistemler geliştikçe, dünya giderek daha fazla bağlantılı hale geldi. E-Ticaret, alışverişi çok daha kolay hale getirirken ve küresel ağlar ithalatı çok daha basit hale getirirken, günümüz nakliyesinin dramatik çevresel ve sağlık sonuçları var.

Nakliye, hava kirliliğine, gürültü kirliliğine, deniz türlerinin istilasına ve siyah karbon emisyonlarına önemli ölçüde katkıda bulunur. Kurum olarak da bilinen siyah karbon, iklim değişikliğini, halk sağlığını ve gıda güvenliğini önemli ölçüde etkiler ve hava durumunu bozar.

Taşımacılık endüstrisi, küresel kara karbonun %26’sına neden oluyor ve sürdürülebilir nakliye, olumsuz etkiye karşı koyma stratejilerinden biri.

Sürdürülebilir Denizcilik Nedir?

Çevre dostu nakliye olarak da bilinen sürdürülebilir nakliye, daha az kirlilik yayar, sağlığı destekler ve enerji tasarrufu sağlar. Sürdürülebilir nakliye, işletmelerin kolayca geri dönüştürülebilen veya hızlı bir şekilde ayrıştırılabilen biyolojik olarak parçalanabilen malzeme kullanmasını içerir. Sürdürülebilir deniz taşımacılığının diğer yönleri şunları içerir:

  • Siparişleri tek gönderilerde birleştirme

  • Düşük karbon yayan nakliye yöntemlerinin kullanılması

  • Paket teslimatının çevresel etkisini en aza indirme

İşletmeniz Sürdürülebilir Nakliye Uygulamalarına Nasıl Katılabilir?

Sürdürülebilirliğin önemine uyananlar sadece işletmeler değil, aynı zamanda çevre bilincini artıran müşterilerdir. İşletmelerin sürdürülebilir nakliye uygulamalarına dahil olmasının aşağıdakiler gibi çeşitli yolları vardır:

Toplu Gönderim

Toplu nakliye, müşteriler için daha iyi bir değer sunar ve daha az çevresel etkiye sahiptir. Öğeleri toplu olarak gönderme konusunda uzmanlaşmış bir nakliye hizmeti sağlayıcısı kullanmak iyi bir seçenektir; bu şekilde, yakıt harcamalarını en aza indiren ve çevrenin korunmasına yardımcı olan bir şirketle çalışabilirsiniz.

Geri Dönüştürülebilir veya Kompostlanabilir Malzemelere Öncelik Verin

Gelişmekte olan teknolojiler, malzemelerin geri dönüştürülmesini, yeniden kullanılmasını ve yeniden tasarlanmasını kolaylaştırmaktadır. Bir ürün geri dönüştürülmüş ambalajlardan üretilemese bile, karbon ayak izinizi azaltmak için geri kazanılabilen veya kompostlanabilen sürdürülebilir ambalajlar kullanabilirsiniz.

Paketleme için bir İade Programı Dahil Edin

İşletme yeniden kullanılabilir ambalaj kullanıyorsa, müşterilerin boş ürün kaplarını yeniden kullanılmak üzere iade etmesine olanak tanıyan bir toplu iade programı başlatmaya değer. Bu süreçte, biyolojik olarak parçalanamayan atıkları azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olan tek kullanımlık kültürün etkisi azaltılır.

Sürdürülebilir Nakliye Ortaklarıyla Ortak Olun

Öğeleri gönderirken, sürdürülebilirliğe değer veren ve çevre üzerindeki karbon etkisini azaltmak için çaba gösteren bir platform seçin. İşletmeler, sürdürülebilirlik hedeflerini paylaşan nakliye şirketleriyle ortaklık kurarak, ürünlerini nakliye için çevresel olarak daha sürdürülebilir hale getirebilir ve karbon ayak izlerini azaltabilir.

Sürdürülebilir Nakliye Yöntemleriyle Karbon Dengeleme

Sürdürülebilir nakliye, zarar verici nakliye yöntemlerine bir alternatif sunarak işletmeleri olumsuz çevresel etkilerinin sorumluluğunu almaya teşvik eder. Basit, sürdürülebilir nakliye uygulamalarını takip etmek ve çevreye duyarlı nakliye platformlarıyla ortaklık yapmak, karbon dengelemesinin azaltılmasına ve deniz taşımacılığının çevre üzerindeki küresel etkisinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Navlun Kulübü: Daha İyi Bir Yarın Dikmek

Freight Club, size hiçbir maliyeti olmadan her gönderi için CO₂ emisyonlarını %100 dengeler. Sipariş ettiğiniz her sevkiyat için, ömürleri boyunca nakliyeden kaynaklanan karbon emisyonlarını dengeleyecek ağaçlar dikiyoruz. Girişim, temiz havayı, temiz suyu ve biyolojik çeşitliliğin refahını teşvik ederek Amerika Birleşik Devletleri genelinde yeniden ağaçlandırmayı destekliyor.

Freight Club, bir yılı aşkın bir süredir One Tree Planted ile ortaklaşa CO2 emisyonlarını gururla dengeliyor! Freight Club, Ocak 2021’den bu yana Amerika Birleşik Devletleri’nde 36.757’den fazla ağaç dikti.

Sürdürülebilir nakliye hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Nakliye uzmanlarımızla konuşun!

Sitemap


Yorum yapın