Kargo Takip – Sürdürülebilir Nakliyeyi Araştırmak

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Sürdürülebilirlik yolculuğumuza başladığımızda görev basitti: özenle sevk edin. Basit olmayan şey öğrenmekti Nasıl.

Değerlerimizi ve üyelerimizin değerlerini en iyi şekilde temsil eden bir çözüm oluşturmak için birçok araştırma ve değerlendirme yapıldı. Ortağımız olan One Tree Planted dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarla araştırma ve çalışma sırasında, birçok etkili, sürdürülebilir nakliye çözümü bulmaktan mutluluk duyduk. Onları sizinle paylaşmak istiyoruz.

Eko-Yolculuk serimizin bu ikinci bölümünde, nakliyatçıların yeşile döndüğü ilk üç yolu inceliyoruz ve size kendimizin nasıl yeşile döndüğümüze dair küçük bir tat veriyoruz.

sürdürülebilir paketleme

Ambalaj, çoğu işletmenin sürdürülebilir nakliye çözümleri ararken araştırdığı ilk alanlardan biridir – bu harika bir başlangıçtır. Ambalajın CO2 ile ne ilgisi olduğundan emin değil misiniz? Etki yaratmasının iki ana yolu şunlardır:

  1. Ambalaj boyutunun küçültülmesi paletlere daha fazla kutu yüklemenizi sağlar. Apple, kamyon alanını optimize etmek için bu stratejiyi kullandı ve sonuç olarak, yılda 450.000 arabaya eşdeğerini yoldan kaldırdı.

  1. Geri dönüştürülmüş ambalaj veya biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerin kullanılması şu anlama gelir: paket oluşturma sırasında daha az emisyon ve tam depolama alanlarından daha az emisyon.

Kullanılan ambalaj elemanlarını doğrudan değiştiremesek de bu araştırma, ambalaj hasarlarını azaltarak teknolojimizin çevresel etkisini fark etmemizi sağladı. Hasarların azaltılması, hasarlı malların imhası ve iade sürecinde salınan CO2 emisyonlarını azaltır.

Yakıt tasarruflu teslimat araçları

İş ortağı taşıyıcılarımızın birçoğu şimdiden elektrikle çalışan teslimata doğru büyük adımlar atıyor. Sadece bu yıl, UPS, Arrival’ın elektrikli dağıtım araçlarından 10.000 tanesini satın almayı taahhüt etti.. Bu, birçok üyemizin elektrikle çalışan gemiciliğin faydalarını bilmeden deneyimlediği anlamına geliyor!

Peki elektrikli veya hibrit araç kullanmak karbon salınımını nasıl azaltır? Eh, elektronik yakıtlı araçlar ancak enerji onları beslediği sürece sürdürülebilirdir. CO2’yi en aza indirmek için rüzgar enerjisi, hidro enerji veya güneş enerjisi gibi daha düşük karbon ayak izine sahip sürdürülebilir bir kaynak kullanmalısınız.

Elektrik dağıtım beklentisi heyecan vericidir; ancak filo araçlarının %1’inden azı elektrikli olduğundan, yakıt verimliliğinin 2021 için tam bir çözüm olmadığını biliyorduk. Her bir sevkiyatı dengelemek için büyük hedeflerle daha büyük düşünmemiz gerekiyordu. Dev bir sekoya büyüklüğünde, dünyanın en büyük ağacı gibi!

Karbon dengelemesi

Dengeleme emisyonları, salınan emisyonların dengelenmesi anlamına gelir. Karbon dengeleme, bazı karbon emisyonlarının önlenemez olduğunu kabul eder, ancak bu, verilen zararın bir kısmını geri alamayacağımız anlamına gelmez. Ölçülebilir ve anında etki yaratacak bir çözüme ihtiyacımız vardı. Karbon dengeleme, mantıklı olan acil, etkili bir çözümdür.

Karbon emisyonları tipik olarak bir sera gazı emisyon denetimi veya bir karbon hesaplayıcı kullanılarak belirlenir.. Oradan, CO2’yi emmek için bir çözüm bulmak, bozulmuş araziyi eski haline getirmek, ormanlık araziyi korumak, CO2’nin yerini alacak yel değirmenlerini finanse etmek ve daha fazlası gibi birçok biçimde gelir. Denkleştirmelerle ilgili en iyi şey, birçoğunun karbonu azaltmanın yanı sıra başka çevresel ve sosyal faydalara da sahip olmasıdır.

Neden diğer dengeleme yöntemleri yerine ağaç dikmeyi seçmelisiniz?

Bu yıl, yıkıcı orman yangınlarının California’yı karbon emici yeşilliklerinden mahrum bıraktığını gördük. Ormanlar olmadan, Kaliforniya önemli miktarda biyolojik çeşitlilik kaybeder ve toprak ağaçlarla topraklanmadığında meydana gelebilecek sel ve toprak kayması gibi doğal afetlere karşı daha duyarlı hale gelir.

Ortaklarımız One Tree Planted ile çalışmak, sürdürülebilirlik yolculuğumuzun CO2’yi azaltmakla bitmediğini anlamamızı sağladı. Ağaç dikmenin hava ve sudaki kirleticileri ortadan kaldırmak, vahşi yaşamı korumak ve iklim değişikliğini azaltmak gibi pek çok faydası vardır. Her sevkiyatı telafi etme hedeflerimize ulaşırken, çevremiz için çok daha fazla iyilik yaptığımızı keşfetmekten memnuniyet duyduk. Ağaçların yarattığı etki, düşünceli ve sürdürülebilir nakliyenin öneminin bir kanıtıdır.

Sitemap


Yorum yapın