Kargo Takip – Yükselen Yakıtın Ortasında Suda Kalın ve

Kargo Takip işlemleri sayesinde kısa sürede kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Kargo sorgula işlemi sonrası kargonuzun ne zaman geleceğini anında öğrenebilirsiniz.

Enflasyon tüm dünya ülkelerini kasıp kavuruyor. Bugünlerde her şeyin fiyatı istikrarlı bir şekilde artıyor gibi görünüyor ve yakıt da bir istisna değil. Mart 2022 itibarıyla ABD perakende fiyatları bir yılda yüzde 60’tan fazla arttı. Yakıt fiyatındaki artış, sonuç olarak nakliye malları daha pahalı hale geldiğinden, çeşitli diğer artışları da tetikler.

Akaryakıt ve Petrol Fiyatlarındaki Artışlar Lojistiği Nasıl Etkiliyor?

Ürün ve nakliye maliyetlerindeki artış, birçok üreticinin arz ve talep arasında doğru dengeyi bulmak için çabalamasına neden oluyor. Aynı zamanda perakendeciler, giderek daha rekabetçi hale gelen pazarlarında kârlı kalmak için mücadele ediyor. Artan üretim ve lojistik maliyetleri, son tüketiciyi etkileyen daha yüksek bir satış fiyatıyla sonuçlanır.

Taşıma maliyetleri yüksek olabilir. Ürünleri bir ülkeden diğerine – ve hatta bir eyaletten diğerine – göndermek fiyata çok şey katabilir.

Lojistik sektörü, ekonomik trendlerden büyük ölçüde etkilenmektedir. Mevcut krize yanıt olarak, teslimat şirketlerinin muhtemelen maliyetleri düşürmesi gerekecek ve hatta bazı lokasyonları kapatmak zorunda kalacak; bu da muhtemelen daha az teslimatla sonuçlanacak bir hareket. Bu, ilk etapta malları taşıma maliyetini karşılamak için gereklidir. Soğutulması gereken ürünler gibi zamana duyarlı teslimatlar, nakliye ücretlerinde daha da yüksek artışlar görebilir.

Ayrıca teslimatların daha seyrek geldiğini de göreceksiniz. Hatta bazı firmalar kargo sundukları lokasyonları azaltmak zorunda bile kalabilirler.

Bu talihsiz ama aynı zamanda gerekli. Bazı uzak yerler, özellikle minimum mal teslim ediyorlarsa, artık buna değmez. Bölgede kalırlarsa, daha da büyük bir LTL yakıt ek ücreti görebilirsiniz.

Yüksek Fiyatların Yükü Nasıl En Aza İndirilir?

Artan maliyetleri ele almak zor olduğundan, yakıt fiyatı dünya çapında ürün gönderen şirketler için yaygın bir endişe kaynağıdır. Bazı stratejiler uygulayarak, bu sorunları çözebilir ve artan gemi yakıt fiyatlarıyla birçok tuzağa düşmekten kaçınabilirsiniz.

yeniden strateji

Mevcut iş akışınızı ve nakliye platformlarınızı gözden geçirdiğinizden emin olun. Size düşük nakliye ücretleri sağlayan bir nakliye platformuyla ortak mısınız? Fiyat, teslimat süreleri ve hizmetler açısından en iyi seçeneği belirlemenize yardımcı olabilecek çok çeşitli taşıyıcılar sunan platformlarla ortaklık yapmayı düşünün. Çok taşıyıcılı bir nakliye stratejisiyle çalışmak, nakliye maliyetlerinizi azaltmanıza ve ürün ihtiyaçlarınıza göre nakliye taşıyıcılarını seçmenize olanak tanır.

Tedarik Süresini Artırın

Kısa sürede sevkıyat yaparken, genellikle yüksek bir fiyat ödersiniz. En az 24 saatlik bir teslim süresi sunarak mümkün olan en iyi fiyatı sabitleyebilirsiniz. Önceden bildirimde bulunma süreniz ne kadar uzun olursa, oranınız o kadar iyi olacaktır.

Esnek ol

Kamyon tercihlerine sahip olmak ve teslim alma sürelerini ayarlamak çok önemli olsa da, biraz esneklik değerli olabilir. Özellikle sınırlı kaynaklarla, alternatif bir kamyona veya daha geniş bir teslim alma penceresine izin vermek akıllıca bir seçim olabilir.

Freight Club ile İş Ortağı Olmanın Faydaları

Freight Club, perakendecilerin rezervasyon ve takipten eksiksiz hasar yönetimine ve ikincil sigorta korumasına kadar her şeyi zahmetsizce yönetmesine yardımcı olan lider bir uçtan uca nakliye nakliye platformudur.

Müşterilerimize bu zorlu zamanlarda bile başarılı olmalarını sağlamak için sınıfının en iyisi desteği sağlamaya kararlıyız. Tutarlı bir şekilde düşük nakliye oranları sağlama taahhüdümüz, küresel zorluklardan etkilenmemektedir. Bugün bizimle iletişime geçin ve işletmeniz için en iyi fiyatları almanıza nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin!

Sitemap


Yorum yapın