Kariyer Yapabileceğiniz Dünyanın En İyi Ülkeleri

Yurt dışında kariyer yapabileceğiniz en iyi 5 ülke hangisidir?

Yurt dışında çalışmayı düşünüyorsunuz ama hangi ülkeye gideceğinize karar veremiyor musunuz? Kariyer hedeflerinizi düşündüğünüzde yurt dışında çalışmak sizin için oldukça cazip gelebilir. Ama çalışmak ve kariyerinizde iyi bir adım atmak için çalışmaya en uygun olan ülkeyi bulmanız gerekir. Yurt dışında kariyer yapabileceğiniz ülkeler hangileri bunları sizlere kısaca açıklamaya çalışalım.

1. Yeni Zelanda

Ülkedeki yaşam standartlarının ve iş imkanlarının oldukça iyi olması burada yaşayan göçmenlerin hemen hemen hepsini memnun etmektedir. Halkı oldukça cana yakın olan bu ülkenin doğal güzellikleri ile tam yaşamaya uygun bir ülkedir. Ülkede yaşayanların iş ve sosyal yaşam dengesi mükemmeldir. Çalışmak için göçmen olarak gelenler ilk olarak tam zamanlı iş bulamasalar da devlet her konuda göçmenlere yardımcı olmaktadır. Göçmenler için geçici çalışma vizesi verilmektedir.

2. Kanada

Son yılların en çok tercih edilen ülkesi Kanada hem yurt dışında çalışmak isleyenlerin hem de burada yaşamak isteyenlerin ilk sıralarında yer alan bir ülkedir. Kültür çeşitliliği ile dikkat çeken bu ülkede yaşam standartları oldukça yüksek olduğu için sosyal yaşamda oldukça hareketlidir. Ülkede özellikle Toronto bölgesinde gelişen telekomünikasyon ve film endüstrisinde iş bulmak oldukça kolaydır.

3. Almanya

Yurt dışında çalışmak isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Almanya özellikle üniversiteden yeni mezun olanların çalışmak için gözdesi olan ülkelerdendir. Haftada 27 saat çalışma süresi olan Almanya’da ücretli izin uygulamaları diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz bir şehir olması ve sağlık hizmetlerinin çok iyi olması burada yaşamak için en iyi sebeplerdendir.

4. Avustralya

Avustralya’da Sidney ve Melbourne şehirleri yaşamak için pahalı şehirler olsa da bu ülke BT uzmanları, mühendisler ve hemşireler için istihdam düzeyinin oldukça iyi olduğu bir yerdir. Burada hizmet sektöründe ya da tarım sektöründe mevsimlik işçi veya kısa süreli işçi olarak çalışmanı mümkün.

5. Çin

Çin Asya’nın en güçlü ekonomisine sahip olan ülkedir. Ülkede çok uluslu birçok şirket bulunduğu için İngilizce konuşabilen personele çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Ana dili İngilizce olanlar veya İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olanlar Çin’de İngilizce öğretmeni olabilir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu