Kazandıran Oto Yıkama Yeri Açmak Nasıl Olur?

kazanacağınız sektörlerden birisi de şüphesiz araba yıkama salonu veya yeridir.

Günümüzde Oto Yıkama Yeri Açmak

Oto yıkama başlatmak için oto yıkama ve oto yıkama iş ilanlarını takip edip ucuz oto yıkama malzemeleri temin ederseniz çok karlı bir olabilir.

Oto yıkamaya başlamak istiyorum diyenler için oto yıkama açmanın maliyeti nedir ve ortalama ne kadar tasarruf sağlar? 2021 için tüm detayları bilgilerle birlikte yazdık.

Kazandıran Oto Yıkama Yeri Açmak Nasıl Olur
Kazandıran Oto Yıkama Yeri Açmak Nasıl Olur

İnternet ortamında genellikle parlak iş düşüncelerim var ya da iş kurmak istiyorum, ne yapabilirim? Aşağıdaki gibi sorular soran katılımcılarla dolu:

Oto yıkama açarak gerçekten para kazanıyor musunuz? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu yazımızda sizler için derledik.

Girişimci insanların kararlarından biri olan oto yıkama açma konusunu sizler için masaya koyduk. Doğru yer bulunursa ve iyi bir anlaşmaya varılırsa karlı bir iş fikri olabilir.

Yoğun saatlerde bir ekibe liderlik etmeye ve tatillerde çalışmaya hazır değilseniz, bu iş size göre değil. Bu amaçla detaylı kriterlerin karşılanmasının aslında bir oto yıkama açmak ve kazanma mekanizmalarını harekete geçirmek anlamına geldiği unutulmamalıdır.

  •  Oto yıkama sermayesi ne kadar?
  •  Oto yıkamaya ne kadar su faturası gelir?
  •  Oto yıkama elemanı ne kadar kazanır?
  •  Oto yıkamaya Kosgeb destek veriyor mu?
  •  Ortalama bir oto yıkama günde kaç araba yıkar?
  •  Oto yıkamacılar hangi odaya bağlı?

Oto yıkama nasıl açılır? – Oto Yıkama Yeri Açmak

Öncelikle ideal bir yer tercih edilmelidir. Oto yıkama şehir merkezinden uzaktaysa veya kişilerin arabalarını yanlarında götürmek istemeyecekleri kadar uzaktaysa, oto yıkama açmak pek uygun bir fikir olmayabilir.

Oto yıkama bölümü genellikle 300 ila 400 metrekare arasında olabilir. Bu deponun, araç yıkama yeri olan ve sık hareket eden araca sığacak kadar geniş olması gerektiğinden, personele servis yapılacağı zaman araç çevresinde en az bir veya iki kişinin çalışmasına izin verin.

Oto yıkama açmak için gerekli malzemeler
Dükkandan gerekli araç yıkama ekipmanlarını satın alarak işe başlayabilirsiniz. Çünkü araç yıkama, köpürtme, durulama ve kurutma gibi tüm işlemler detaylı sistemler ile gerçekleştirilmektedir.

Burada tazyikli su için kullandığınız cihazlar, ayrıca kurutma havlusu, köpüren şampuan vb. Uygun fiyatlarla toptan temin edilebilecek ürünlerdir.

Kazandıran Oto Yıkama Yeri Açmak Nasıl Olur
Kazandıran Oto Yıkama Yeri Açmak Nasıl Olur

Araba yıkama müşterileri – Oto Yıkama Yeri Açmak

Mağazanın olduğu yerde müşteri portföyü iyi olmalıdır. Müşteri dükkana gelmezse, dükkan teknik olarak donanımlı olsa bile bu işe yaramaz. Önemli olan müşteri kitlesine sahip olmak, mağazayı iyi tasarlamak ve karlılığın artmasını beklemek.

Oto yıkama için açılış maliyetleri

Oto yıkama giderleri, vergiler, elektrik, su, personel giderleri gibi tüm giderleri hesapladıktan sonra cebinizde kalması gereken para aslında yeterliyse ve bir kazanç elde edilmişse oto yıkama açmak tasarruf sağlayacaktır.

Günümüzde oto yıkama açmanın ortalama maliyeti 250.000 TL civarındadır. Bir marka oto yıkama işletmesi satın almazsanız, sıfırdan bir marka başlatmak ve para kazanmaya başlamak için en az 250.000 TL’lik bir yatırım beklenir.

Oto yıkama ne kadar tasarruf sağlar?

Oto yıkama işi para kazanıyor mu? Merak edenler için oto yıkamayı nereye açacağınız burada en kritik faktör. Çoğunluğu AVM veya rakip oto yıkama olan bir arka sokak ve çevresinde iş yeri açarsanız işiniz çok zor olacaktır.

Ayrıca oto yıkama açma maliyetine mağaza tasarımı, personel eğitimi, ürün kalitesi vb. dahildir. Önemli kriterlerde sabit bir müşteriye sahip olmak bunda öncü rol oynar, örneğin:

İyi bir lokasyonda, iyi personel ve iyi malzeme ile oto yıkama açarsanız, en kısa sürede oto yıkama açma maliyetini öder ve kar edersiniz. Dediğimiz en önemli şey işletmeyi açtığınız yer, malzemeler, personel ve yıkama ücreti.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu