Kripto hakkında bilmeniz gerekenler

Decentraland ekibi, 2015’ten beri projeyi geliştiren Arjantinli Ari Meilich ve Esteban Ordano liderliğindeki yetenekli mühendislerden oluşuyor. Bu fikir, tek bir varlığın gelecekteki sanal gerçekliği kontrol etmesi durumunda ne olacağı sorularının ardından geldi.

Fiyatları belirleyen, vergi toplayan, kullanıcıları sansürleyen, içeriği kontrol eden ve kullanıcı verilerinden para kazanan bir süper aktör fikri onları tedirgin etti. Merkezi olmayan bir sanal dünya sunmak için Decentraland 2017’de Ethereum’da bu şekilde başlatıldı. Dijital arsaların maliyeti yaklaşık 20 dolar ve MANA jetonları başlangıçta 0,02 dolardan yayınlandı.

Platformun gelişimi sayesinde kullanıcılar artık Decentraland içindeki etkileşimli uygulamaları kullanabilir, ödeme yapabilir ve ekosistem içinde birbirleriyle etkileşime girebilir.

Decentraland nasıl çalışır?

Decentraland’de 2 kripto para birimi vardır:

  • en KARA – Dijital gayrimenkul arazi parsellerinin sahipliğini tanımlamak için kullanılan, değiştirilemez bir belirteç (NFT).
  • en MANA Decentraland’da LAND ve diğer sanal mal ve hizmetleri satın almak için kullanılabilecek bir kripto para birimidir. MANA, kripto para borsalarından da satın alınabilir.

Decentraland yazılımındaki değişiklikler, MANA sahiplerinin proje yükseltmelerini oylamalarına olanak tanıyan bir akıllı iletişim ağı sayesinde mümkün oluyor. Ayrıca arsa ihalelerine ve arsalar üzerinde inşaat finansmanına katılabilirler.

Decentraland ile ilgili kullanım örnekleri

  • Arsa ticareti (NFT): alış ve satış
  • Decentraland’de reklam yayını. Büyük gruplar reklam için arsa satın alır. Decentraland’in aylık 300.000 aktif kullanıcısı var!
  • Farklı dijital etkinlikler için arsalarınızın kiralanması (para kazanma) (örneğin sanat NFT’lerinin sergilenmesi)

CoinHouse, kripto varlıklarına kolayca yatırım yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir ve yalnızca birkaç basit adımdan oluşur.

Okumak
Adım adım kripto para birimini nasıl satın alacağınızı öğrenmek için eksiksiz CoinHouse incelememiz.

eToro, CFD’ler aracılığıyla kripto para birimleriyle kolayca ticaret yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Adım adım kripto para ticareti yapmayı öğrenmek için tam eToro incelememizi okuyun.

sorumluluk reddi

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Bu sitede verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka türlü tavsiye olarak alınmamalı ve sitede yer alan hiçbir şey bu şekilde değerlendirilmemelidir. Mirror Mag, hisse almanızı, satmanızı veya elinizde tutmanızı önermez.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olun ve mali danışmanınıza danışın. Miroir Mag’de üçüncü şahıslara ait reklamların ve hiper bağlantıların görüntülenmesi hiçbir şekilde Miroir Mag’in onayını, garantisini veya tavsiyesini ima etmez. Herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Mirror Mag’in bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla tazminat alması muhtemeldir.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu