Kripto yatırımcısı: için 3 profesyonel ipucu

Birden çok kripto para biriminde çeşitlendirin

“Bütün yumurtalarınızı bir sepete koymayın” atasözü kripto para yatırımıyla çok alakalı. Biri çaylak hataları en yaygın olanı, tüm paranızı yalnızca bir veya iki kripto para biriminde “bahse” koymaktır. Tüm yatırımınızı kripto riskine maruz bırakmış olursunuz.

Örneğin, birçok yatırımcının Dogecoin fiyatı en yüksek olduğunda bu memecoin’e yoğun bir şekilde yatırılan 1 dolara ulaşacaktı. Tüm birikimlerinizi DOGE’ye yatırmış olsaydınız, çok pişman olurdunuz.

Ancak sermayenizi birçok dijital para birimine yayarsanız, Dogecoin %70 düşse bile portföyünüz üzerindeki etkiler karışık olacaktır.

Kriptoda “Dolar Maliyet Ortalaması” (DCA) yöntemini uygulayın

Çeşitlendirmeye çok benzeyen bu kripto ipucu, portföyünüzdeki oynaklığı azaltmayı amaçlar. Aynı miktarda tekrarlayan kripto para alımları yapmaktan oluşur. Bu, “en iyi” giriş noktasını aramak yerine giriş noktalarınızı yumuşatma avantajına sahiptir.

Örneğin, 100 Euro satın alabilirsiniz. Bitcoin 2 yıl boyunca her ay; Bitcoin’e bir kerede 2400 Euro yatırım yapmak yerine.

Çoğu kripto para borsası, DCA yöntemini uygulamak için yinelenen satın alma işlemleri ayarlamanıza izin verir.

Kripto para tablolarını okumayı öğrenin!

Temellerin piyasayı hareket ettirdiği zamanlar vardır. Örneğin, ne zaman madeni para tabanı halka arzını açıkladı ve ne zaman PayPal kripto para birimlerini benimsediğini duyurdu, piyasalar bu duyurularla hareketlendi.

Ancak sakin dönemler yaşanıyor ya da piyasalar oldukça sakin. Bu anlar sırasında, özellikle teknik analiz olmak üzere alternatif analiz yöntemlerine başvurmak gerekecektir.

Borsaya, özellikle kriptoya yapılacak herhangi bir yatırım, 3 unsur hakkında bilgi gerektirir: – Temel analiz – Teknik analiz – Para yönetimi (sermaye yönetimi) Bu 3 unsur hakkında daha fazlasını bu küçük başlıkta öğrenin #Beğen❤️ #Retweet👈🏽 #Takip Et 👆 🏽
@coma_up

Piyasaların psikolojisi, kriptoların, özellikle de en likit olanların, bazen sömürülebilir teknik konfigürasyonlara uyduğu anlamına gelir. Bu nedenle teknik analiz öğrenmek ve kripto para fiyat tablosunu okumak önemlidir.

💎 Kriptoya yatırım yapmak için ücretsiz bir hesap açın!

Madeni Para Evi kripto varlıklarına kolayca yatırım yapmanızı sağlar. Hesap oluşturmak ücretsizdir ve yalnızca birkaç basit adımdan oluşur.

📈 Sadece birkaç tıklamayla çevrimiçi kripto ticareti yapın!

eToro çevrimiçi olarak kolayca kripto para ticareti yapmanızı sağlar. Bir hesap oluşturmak ücretsiz ve çok basittir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız. Fransa’daki eToro kullanıcıları, gerçek kripto varlıkları satın almak için pozisyon açamaz, tüm siparişler CFD olarak açılır.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu