Libya Ülkesi İş İlanları ve İş İmkanları Nelerdir

libya ülkesinde çalışmak nasıl? libya iş ilanları nereden bulabilirim? nasıl giderim?

Libya Afrika ülkesi, Akdeniz’den, doğuda Mısır, güneyde Sudan, güneyde Çad ve Nijer, batıda Tunus ve Cezayir’den kenarsı tespit edilen Kuzey Afrika’nın Mağrip bölgesinde yer almaktadır.

Ülke dünyanın en büyük 10 petrol rezervine sahip, Afrika’dahi dördüncü ve dünyanın en büyük 16 petrol rezervine sahip. libya ülkesi iş ilanları

Libya’nın adı, Nil’in batı tarafında yaşam devam ettiren Berberiler hedefiyle eski Mısır ismi Lebu’dan türemiştir; bu kelime eski Yunan Libya’sına geçmiştir. Arazinin çoğu çöllerle kaplıdır. Kuzey Afrika ülkelerininkine benzeri bir morfolojiye sahiptirler.

Libya Ülkesi İş İlanları ve İş İmkanları Nelerdir
Libya Ülkesi İş İlanları ve İş İmkanları Nelerdir

Dağlık yerler, engebeli arazi, kuzeydoğuya, kuzeydoğuya, batıya ve güneye uzanır. Trablus bölgesinin başkenti. Arapça resmi dildir, ama Berberi dili de yaygın olarak tariflenir. Nüfusun fazlalığı Sünni Müslüman. Ülkelerinin yerlileri Berberidir. libya ülkesi iş ilanları

Ülkenin yüzölçümü 1.760.000 km’dir. Bu bölgenin %95’i tenha. Büyük Sahra Çölü, Libya topraklarının çoğunu meydana getiren tenha bir alana uzanıyor. Ülkenin iklimi susuzluk ikliminden etkilenir. Yazlar sıcak ve kurak iken, kışlar ılık ve yağışlıdır.

Deniz bölgelerinde Akdeniz gökyüzü hüküm sürerken, komşu kıyı ovalarında yüksek bir seviye hüküm devam ediyor. Petrol, Libya’nın en önemli gelir kaynağıdır. Bugün ülkenin petrol sahalarının ihtiyaçlarını karşılamak hedefiyle bu anne rezervler ihraç edilmektedir. libya ülkesi iş ilanları

Libya’daki yad eller hedefiyle yaşam koşulları ve kültürel farklılıklar

Öncelikle Libya kültüründen bahsediyorsak, Libyalılar sıcak kanlı ve önemli geleneklere sahip bir halktır. Libya’dahi bir kadınla göz teması kurmak, selam vermek yahut ona gülmek kabalık olarak kabul edilir. “Umut” kelimesinin kullanımı epey süregelendır.

Çoğu ademoğlu dinine kıymet verir. Alaylar dini ve halka açılmış bayramlarda düzenlenmektedir. Libya’nın başka bölgelerinde içki içmek kanun dışıdır. Ülkede genellikle şeriat hukuku hükümleri vardır.

Libya’daki kültürel farklılıklar bazı yerlerde yad eller hedefiyle önemli olsa dahi umumi olarak gezginlerin yaşam koşullarına düzen sağlayabileceği bir vaziyet. Libya’dahi çalışmak talip Türker’in Libya’nın kültürel çeşitliliğine alışması zor değil. libya ülkesi iş ilanları

Libya’dahi yaşam giderleri, kiralar, ulaşım, mahsul fiyatları

Libya’dahi çalışmak isteyenlerin yapması gereken en önemli konular kira, barınma, yemek ve ulaşım. Bu tema ile ilgili belirtiler alçakta sunulmuştur.

Libya’dahi gıda fiyatlarına baktığımızda gıda fiyatları bu şekildedir.
1 litre süt: 2,51 dolar
500 gr ekmek: 0,45 dolar
1 kg ak pirinç: 2,37$
12 yumurta: 3,41 dolar
1 kg peynir: 12,80 dolar
Göğüs (tavuk) 1 kg: $10.51
1 pound elma: 5,34 dolar
1 pound anket: 3,18 $
1 pound altın: 1,92 dolar
1 pound domates: 1.59 dolar
1 pound patates: 1,44 dolar
1 pound keskin: 1,20 dolar
Libya’daki kargo fiyatlarına baktıklarında;
tek taraf bilet (yerel yolculuk): 0,72 ABD doları
Normal taksi ücreti: 2,88$
Taksi 1 km: 2,16 $
1 litre fuel-oil: 0.11 dolar
Aylık Ulaşım: 21,58 $

Libya’dahi kiralama fiyatları evin konumuna ve oda sayısına göre değişmektedir. libya ülkesi iş ilanları

Stüdyo kiralama merkezi: 500 $
Şehir dışı stüdyo daire kiralama: 300$
Şehir merkezinde üç oda kiralayın: 1.000 $
Şehir dışındaki üç yatak odasının kirası: 650 dolar
Su, ısıtma, soğutma ve elektrik gibi 85 m2’lik evlerin maliyeti maaş 28,35 ABD dolarıdır.
Aylık İnternet Fiyatı (60 Mbps): 33,81$
Dakika başına ön ödemeli telefon ücreti: 0,06 ABD doları

Libya’dahi Çalışmak İsteyen Türklere İş İmkanı

2007 seneından itibaren Türk inşaat şirketleri ve müteahhitleri Libya’dahi ticari işletme kurmaya başlamış ve bu her yıl artarak ekonomik ilişkilerde canlanmaya yol açmıştır.

2011 yılındaki iç savaş sebebiyle ekonomik ilişkiler bozuldu ve ardından iç harpın sona ermesiyle birlikte ekonomik ilişkiler eskisi kadar olmasa dahi yineleme canlandı.

Libya’daki Türkler hedefiyle iş imkanları ağırlıklı olarak inşaat pazarındadir. Türk müteahhitler, Libya inşaatında yıllık olarak çalışmaktadır; Libya’daki inşaat sektörü özellikle müteşebbis bulunduğu hedefiyle bu vilayet ile ilişkili küratörlere ihtiyaç vardır. libya ülkesi iş ilanları

Libya’daki fırsatlar neler?

Libya, Kuzey Afrika’nın Akdeniz kenarsında yer alması gibi Avrupa ve Afrika ülkeleri ile jeostratejik bir konuma sahiptir. Bu jeostrateji sebebiyle, iki kıta arasında iş yapmak hedefiyle derin bir potansiyel var. Hem de Libya, Afrika’daki en büyük çiğ petrol rezervlerine sahiptir.

Bu alanda dahi iş imkanları çok yüksek. İç Savaş’tan sonra inşaat sektörü ulaşım, altyapı ve zeminde yeni binaların inşasında hususi bir rol oynadı. Libya ekonomisi petrole bağımlı bulunduğu hedefiyle hükümet, sadece petrol üretimine tabi olmaması hedefiyle büyük gayret sarf ediyor, tıpkı vakitte özellikle kıyı yerlerinde bu sektörü geliştirmeye çalışıyor.

Libya’dahi ne iş yapmak istiyor?

Yukarıda belirtildiği gibi, Libya’daki Türk inşaatının en büyük kısmı işin bir ögesidir. Fakat teknik danışmanlık alanında dahi faaliyet göstermek mümkün olabilir. Teknik danışmanlık sektöründe Türk nüfusunun az olması kendi işini kurmak isteyenler hedefiyle ilginç bir özellik olabilir. libya ülkesi iş ilanları

Hem de, Libya’daki balıkların büyük lifli güçleri olduğu durumda, Libya bu gücü kullanamaz. Kıyıda ton balığı ve sardalya bol olduğu durumda, kolay bertaraf hedefiyle yetersizdirler. Bu nedenle çevre de kendi balıkçılık işini oluşturabilir.

Son olarak, Libya gezi etmek hedefiyle keyifli bir ülke ve turizm sektöründe iş yapmak isteyenler hedefiyle önemli bir alan olarak görülebilir.

Libya’daki En Düşük Ücretler – Libya’daki Ücretler

Libya’dahi minimum ücret ayda 325 dolar ve yılda mil dolar. Devlet ağır bir şekilde ödüyor ve yardımlar azalıyor. Libya’dahi en düşük ücret Mart 2011’den önce değiştirildi. Libya, milletlerarası finans sisteminde minimum ücrete sahip 81 ülkeden biri. libya ülkesi iş ilanları

Libya’dahi çalışmak isteyenler inşaat mühendisi, inşaat işçisi, makina operatörü olarak çalışabilir ve ortalama 2000 dolar aylık alabilirler. Aynı şekilde Libya’dahi çalışmak isteyenlerin de vize alması gerekiyor. Çalışma vizesi olmadan yasal amele olarak kabul edilmezler ve işverenlerine karşı yasal hakları olmadığı hedefiyle yargıya dahi gidemezler.

Libya ve gerektiğinde ulaşmak hedefiyle çalışan şirketler ile ilgili daha çok öğrenmek hedefiyle aşağıdaki yorum seksiyonuna e-postanızı yazabilirsiniz. libya ülkesi iş ilanları

Bu yerlerde de arama yapabilirsiniz:

Hangi Libya vizesi çalışmanıza ve ikamet etmenize müsaade verir?

Libya’dahi faaliyet gösteren Türk şirketleri

Libya’dahi nasıl iş yer alır?

Almanya’dahi nasıl iş yer alır İş bulmanın en hızlı yolu

Yurtdışında iş imkanları
işkur internet
iş yapan türk
iş ilanı
yurtdışı iş ilanları
yurtdışına işçi
sosyal güvenlik
yurt dışı iş
iş sözleşmesini
inşaat şirketleri
yurt dışına
türk firmaları
iş imkanları
eleman alımı
libya da çalışmak isteyenler
iş başvurusu
yurtdışı işçi alımı
libya ya çalışmak
çalışma vizesi
dışından iş
işçinin maaşı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu