Mart başında hangi kripto para birimi satın alınır?

Finans dünyasında kurumsal yatırımcılar büyük meblağları temsil etmektedir. Yönetim altındaki yaklaşık 100 trilyon dolarlık varlıkla, bunları alıp satmak, varlık fiyatları üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Ve daha yakın zamanlarda, bu güçlü finansal kurumlar kripto para birimlerine ilgi duymaya başladı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) de popülerlik kazanıyor. DeFi ürünleri, bireylerin bankaların yardımı olmadan borç almalarına, borç vermelerine ve faiz kazanmalarına izin vererek, finansal hizmetlerin maliyetini, verimliliğini ve erişilebilirliğini azaltır. DeFi yatırımlarının geçen yıl %1200’ün üzerinde artarak 253 milyar dolara ulaşmasıyla, bu değer teklifinin hızla benimsenmesi şaşırtıcı değil.

Bu eğilimler göz önüne alındığında, portföyünüzün bir kısmını kripto para birimlerine tahsis etmek mantıklıdır. Binlerce kripto varlığı olmasına ve düzinelercesi değerli yatırımlar gibi görünmesine rağmen. Yatırım yapmak için şu anda satın alınabilecek en iyi kripto para birimlerine genel bakış.

BTC’nin en güçlü rakibi ETH

Eter, Bitcoin gibi, mal ve hizmet satın almak için kullanılabilir. Fiyatı da son yıllarda hızla arttı ve bu da onu spekülatif bir yatırım haline getirebilir.

Bununla birlikte, Ethereum, kullanıcıların bir bilgisayarda çalıştığı gibi blok zincirinde çalışan uygulamalar oluşturabilmeleri bakımından benzersizdir. Bu programlar kullanılarak kişisel veriler saklanabilir, aktarılabilir ve finansal işlemler gerçekleştirilebilir. Ek olarak, Ethereum Sanal Makinesi aracılığıyla Ethereum, akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere programların blok zinciriyle etkileşime girmesine izin verir.

Birçok blockchain uygulaması sayesinde Ethereum, merkezi olmayan finansın merkezi haline geldi. Ağ çok güvenilirdir ve Microsoft, IBM ve Banco Santander.s gibi birkaç büyük çokuluslu şirketin desteğine sahiptir. Hala bu projede ilk yatırımcılar arasında olabilirsiniz.

Ethereum, büyük şirketlerin en çok ilgisini çeken kripto para projesidir. Merkezi olmayan finans üzerindeki hakimiyeti, pek çok şeye rağmen tartışılmaz olmaya devam ediyor. ethereum öldürücüler lanse edilmiş olan.

XRP, nispeten düşük volatilite ve çok güvenilir bir kripto

Ripple, kelimenin klasik anlamıyla bir kripto para birimi değildir. Bunun yerine, merkezi olmayan bir platform üzerine inşa edilmiş eşler arası bir dijital ödeme ağı ve protokolüdür. XRP, ağda “ağ geçidi” olarak hizmet eden kripto para birimi olarak, finansal kurumların güvenli bir ekosistemde hızlı işlemler gerçekleştirmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Ripple, geleneksel finansal işlemler alanına yenilik getiriyor. Bankalar tarafından en çok benimsenen kripto para birimidir.

Ripple çok güvenilir bir projedir ve kripto para birimi kripto endüstrisinde en değerli olanlardan biridir. XRP, istisnai bir büyüme sağlamaya yönelik bir kripto para birimi değildir. Uzun vadede 0,5 ile 1,5 dolar arasında dalgalanmasını bekleyebiliriz.

ADA, 2022 için bir ivme kaybı mı?

Diğer blok zincirlerle karşılaştırıldığında, Cardano biraz farklı bir paradigma izliyor. Blok zincirinin iki seviyesi vardır: bir yerleşim katmanı ve bir hesaplama katmanı. İlk katmanın geliştirilmesi tamamlandı. Kullanıcıların cüzdanları arasında ADA tokenlerini transfer etmelerini ve almalarını sağlar.

Rekabetle karşı karşıya kalan Cardano zemin kaybediyor ve Solana gibi diğer kripto para birimleri bunu gölgede bırakacak.

ADA’nın uzun vadeli görünümü, blok zincirinin rekabet gücünün kaybı nedeniyle beklenen 1 dolarlık bir düşüşle karışık.

ETH’nin en güçlü rakibi SOL

Solana platformu, çalışmak için blok zinciri kullanan merkezi olmayan bir bilgisayar ağıdır. Anatoly Yakovenko tarafından yaratıldı. Ethereum gibi, Solana da suç olmaktan çıkarılmış uygulamalar (DApp) oluşturmayı mümkün kılıyor ve blok zinciri, Ethereum’un zararına onu seçen yüzlerce proje liderini kendine çekti.

Solana şu anda Ethereum ile rekabet edebilecek en iyi konumlanmış blok zinciridir. Ethereum için yalnızca 15’e karşı saniyede 50.000 işlemle daha hızlıdır. Ücretleri önemli ölçüde daha rekabetçi. Ethereum’a en iyi alternatiftir. Solana’nın uzun vadeli evlat edinilmesine şüphe yok. Fiyat 2026 yılına kadar 1000 dolara ulaşabilir. Proje yeni olmasına rağmen SOL’un fiyatı oldukça istikrarlı. Bununla birlikte, kripto para birimi Ethereum’dan daha değişken kalır.

Solana, etkileyici büyüme potansiyeline sahip gelecek vaat eden bir kripto para birimidir.

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Adım adım kripto para ticareti yapmayı öğrenmek için tam eToro incelememizi okuyun.

sorumluluk reddi

Perakende yatırımcı hesaplarının %68’i, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybediyor. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Bu sitede verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka türlü tavsiye olarak alınmamalı ve sitede yer alan hiçbir şey bu şekilde değerlendirilmemelidir. Mirror Mag, hisse almanızı, satmanızı veya elinizde tutmanızı önermez.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olun ve mali danışmanınıza danışın. Miroir Mag’de üçüncü şahıslara ait reklamların ve hiper bağlantıların görüntülenmesi, hiçbir şekilde Miroir Mag’in onayını, garantisini veya tavsiyesini ima etmez. Herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Mirror Mag’in bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla tazminat alması muhtemeldir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu