Omurga cerrahisinde uzmanlaşmıştır.

Ukrayna’daki savaşın şokuyla, borsa ve özellikle “introlar” için durumun elverişli olduğunu söyleyemeyiz. Yine de Lyon’dan bir biyoteknoloji 9 milyon avro toplamayı başardı, bu hala nispeten mütevazı büyüklükteki bir Biyoteknoloji için önemli bir meblağ.

Ancak bu, 2,1 milyon avroluk ciroya sahip Lyon merkezli biyoteknoloji SMAIO’nun halka açılmak için seçtiği an.

Otuz kişilik bu şirket, omurga cerrahisini kolaylaştırmak için birçok araç geliştirdi.

SMAIO, “Ortopedide Yazılım, Makineler ve Uyarlanabilir İmplantlar” anlamına gelir: karmaşık omurga cerrahisinde uzmanlaşmış bu Lyon merkezli oyuncu, hastanelere ve uzman cerrahlara yazılım, implante edilebilir cihazlar ve aynı zamanda ilgili hizmetlerden oluşan küresel bir teklif sunar…

Daha spesifik olarak, klinik verilerin kullanımında ve omurganın görüntülenmesinde öncü olan SMAIO, omurga cerrahisi uzmanları için küresel çözümler tasarlar.

Listelenen yüz bin vaka

Şirket, listelenen 100.000’den fazla hasta vakası ile dünya referansı haline gelen büyük veri yönetimi yazılımı Keops sayesinde uzmanlığını kabul etmiştir.

İşi, omurga patolojilerini etkili, güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde tedavi etmelerini sağlamak amacıyla omurga cerrahlarına planlama, implante edilebilir cihazlar ve ilgili hizmetleri entegre eden eksiksiz bir “I-Kontrol” platformu sunmaktır.
IPO’dan memnun olan CEO’su Philippe Roussouly için, “SMAIO, hassas planlamayı, kişiye özel yürütmeyi ve zaman içinde hasta verilerinin analitik olarak izlenmesini birleştiren küresel teklifiyle, kurumsal veya özel birçok yatırımcıyı ikna etti.”

Borsada toplanan 9 milyon euro ne için kullanılacak? Şöyle açıklıyor: “özellikle Kuzey Amerika’da ticari gelişimimizi önemli ölçüde hızlandırmamıza yardımcı olacaklar. Ayrıca, spinal cerrahi prosedürlerinin aşamalı otomasyonunun ve nihayetinde aktif robotiğin yolunu açmak için Keops veri tabanımızın ve kişiye özel cerrahi teknolojilerimizin muazzam potansiyelinden tam olarak yararlanmayı amaçlıyoruz. »

SMAIO tarafından geliştirilen pazar, dünya çapında yaklaşık 10 milyar avro ağırlığında ve bu büyüyen ve giderek teknolojik pazardan büyüyen bir pay almayı amaçlayan Lyon merkezli biyoteknoloji de dahil olmak üzere altı ana oyuncuya sahip.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu