Öncesinde Litebit’ten Bitcoin satın almalı mısınız?

Sonrasında Dubai, piyasaya sürülen Orta Afrika Cumhuriyeti’dir (CAR). Ancak dolaşan bazı bilgilerin aksine, CAR, Bitcoin yasal ihale olarak. Ülke, yalnızca kripto para birimlerinin düzenlenmesi için yasal çerçeveyi oluşturan bir yasa çıkardı.

Karışıklık, bazı haber kuruluşlarının CAR’ın BTC’yi yasal ihale olarak kabul edeceğini duyurmasıyla başladı. Şimdiye kadar bunu yalnızca El Salvador yaptı, ancak CAR yalnızca ülkede kripto dostu bir ortam yaratmak istiyor.

Tasarı, Posta ve Telekomünikasyon Bakanı Justin Gourna Zacko tarafından 21 Nisan’da meclise sunuldu ve Pazartesi günü onaylandı. Artık vatandaşlar vergilerini kripto para ile ödeyebilecek, şirketler ve bireyler ise vergilerini ödeyebilecek. bitcoin satın al korkusuz.

💎 Kriptolarınızı güvenli bir şekilde saklayın ve takas edin

Güvenli ve dünya çapında tanınan bir Avrupa ticaret platformu olan LiteBit ile kripto para biriminizi depolayın ve takas edin.

Diğer CEMAC ve WAEMU ülkelerinin taklit edebileceği avrodan belirli bir bağımsızlık

Zacko bu yasayı övdü çünkü havaleleri çok daha kolay hale getirecek. Buna ek olarak, merkez bankasının belirli kısıtlayıcı tedbirlerini basitleştirmeyi mümkün kılacaktır, çünkü insanlar, avro tarafından desteklenen ve para politikaları Batı tarafından tanımlanan FCFA (ulusal para birimi) dışındaki para birimlerine erişebilecektir. ülkeler.

Orta Afrika Cumhuriyeti, CFA bölgesinin ülkelerinden biridir. Diğer CFA ülkeleri takip ederse, Fransa’nın Afrika’daki parasal kontrolünün sonu gelecek. Bitcoin tarafından sarsılan küresel ekonomik ve parasal düzen? Tamamlayıcı bir makale https://t.co/L9v15czuG3

Olumlu bir kayda göre, kripto para birimi kullanıcıları artık yasalarla korunacak ve işlem maliyetlerinin düşürülmesinden faydalanacak. Suçlular 100 milyon ila 1 milyar FCFA (152.000 € ila 1.52 milyon €) para cezasına veya 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak. Ancak muhalefet milletvekilleri, ülkenin kara para aklama ve vergi kaçakçılığının/kaçakçılığının merkezi haline geleceğini düşündükleri için yasaya karşı çıktılar.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu