Poligon kripto hakkında bilmeniz gerekenler

Eskiden Matic Network olarak bilinen Polygon, Ekim 2017’de Hindistan’ın ilk kripto milyonerleri Jayanti Kanani, Sandeep Nawal ve Anurag Arjun tarafından piyasaya sürüldü.

Mihailo Bjelic, Polygon olarak yeniden adlandırıldıktan kısa bir süre sonra projeye katıldı ve dördüncü kurucu ortak oldu. Polygon geliştirme ekibine liderlik ederler. Decentraland, Chainlink ve MakerDAO da Polygon ortaklarıdır. NBA’de Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Polygon’un yatırımcılarından biri.

Poligon nasıl çalışır?

Ocak 2021 itibariyle 7,3 milyar dolaşımda olan toplam 10 milyar MATIC jetonu mevcuttur. MATIC’lerin geri kalanı, doğrulayıcı olmak için MATIC jetonlarını akıllı sözleşmelere yatıran kullanıcılar olan kaykaycıları ödüllendirmek için kullanılır. Poligon, bahisçilerin işlemleri doğrulamak için rastgele seçildiği bir hisse ispatı konsensüs ağıdır.

Polygon ayrıca, blok zincirlerinin interneti olma niyetiyle Ethereum’un ötesine geçiyor; bu, herhangi bir Ethereum özellikli blok zincirini bağlayabileceği ve işlem maliyetlerini azaltmak ve işlemleri hızlandırmak için kullanılabileceği anlamına geliyor.

sorumluluk reddi

Perakende yatırımcı hesaplarının %67’si, bu sağlayıcı ile CFD ticareti yaparken para kaybeder. Paranızı kaybetme riskini göze alıp alamayacağınızı kendinize sormalısınız.

Bu sitede verilen bilgiler yatırım tavsiyesi, finansal tavsiye, alım satım tavsiyesi veya başka türlü tavsiye olarak alınmamalı ve sitede yer alan hiçbir şey bu şekilde değerlendirilmemelidir. Mirror Mag, kripto para birimleri satın almanızı, satmanızı veya tutmanızı önermez.

Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce dikkatli olun ve mali danışmanınıza danışın. Miroir Mag’de üçüncü şahıslara ait reklamların ve hiper bağlantıların görüntülenmesi, hiçbir şekilde Miroir Mag’in onayını, garantisini veya tavsiyesini ima etmez. Herhangi bir üçüncü taraf hizmetini kullanmadan önce kendi araştırmanızı yapmalısınız. Mirror Mag’in bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla tazminat alması muhtemeldir.

Almaye
Almmaye’nin en son makaleleri (her şeyi görün)

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu