Pozitif bakiye, tasarruf bankası

2021 yılı boyunca, Caisse d’Épargne Rhône-Alpes (CERA) oldukça olumlu bir bilanço gösteriyor. Caisse d’Epargne Rhône-Alpes’in Net Bankacılık Geliri (NBI), 2020’ye kıyasla %5 veya 31,7 milyon Euro artarak 719,9 milyon Euro’ya ulaştı. Sonuçlar, özellikle yeniden finansman ve kredi faaliyeti olmak üzere marj aracılığından olumlu etkilendi. Net kâr, kriz öncesine göre daha iyi bir seviyeye döndü ve 2020’de 139,1 milyon Euro’ya düştükten sonra 189,0 milyon Euro’ya ulaştı.

Mevcut krizlere rağmen olumlu ve güven verici bir değerlendirme

27 Ocak 2022’de Genel Yönetim Komitesi, 2022-2024 stratejik planını “Birlikte, yeni bir ivme” tüm çalışanlarına sundu.
2021 bu stratejik planın yapım yılıydı. Bu plandan 5 önemli konu çıkmaktadır. Her şeyden önce, bu benzeri görülmemiş kriz dönemlerinin sonunda, CERA bir dönüşüm ve yenilik yapma kapasitesi sürecini canlandırmak istiyor. Müşterinin stratejisinin kalbindeki yerini güçlendirmek istiyor. Bu anlamda, özellikle iklim sorunları olmak üzere, ortaklarının değer zincirine gireceği yeni faaliyetler aramayı arzu etmektedir. Ve son olarak, CERA, Caisse d’Épargne Rhône-Alpes’in sorumlu, işbirliğine dayalı ve bölgesel modelini teşvik etmek istiyor.

Caisse d’Epargne Rhône-Alpes, bilançosunda büyük güncel sorunlar karşısında güven verici olmak istiyor. COVID krizi ve Ukrayna’daki savaş finans sektörünü doğrudan etkiliyor. Örneğin, bazı malzemelerin temininde yaşanan zorluklar nedeniyle gelecekteki projelerin maliyetlerini tahmin etmede zorluklar yaşanmaktadır.
Caisse d’Épargne Rhône-Alpes’in yönetim kurulu üyeleri, geçen yılın sonuçları açısından iyimserliğini koruyor. “Bize gelen 2021 sonuçları mükemmel” ki bu da direnmemizi sağlayacak. Bölgesel Kalkınma Bankası’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi Didier Bruno, “Kriz derinleşirse bir takım önlemler alacağımızı düşünüyorum” diyor.

LA CERA: müşterilerine yakın olma arzusu ve işletmeler için bir ortak.

Caisse d’Epargne Rhône-Alpes, hem geleneksel bankacılık hem de sigortacılık alanlarında faaliyet gösteren bir kooperatif ticari bankasıdır. Ain, Rhône, Isère, Savoie ve Haute-Savoie olmak üzere 5 bölümde mevcuttur. Kendini işletmeler için gerçek bir ortak olarak konumlandırıyor. CERA, tüm müşteri segmentlerinin yararına olan bir bankadır.

CERA, müşterilerine daha yakın olabilmek için kararlılıkla yerel bir yaklaşımı tercih etmektedir. Bu nedenle, reddedilmeye mahkum olacakları büyük tekliflere yönelmek yerine, genel olarak CERA, yerel yapılarla ortaklıklar kurmaya çalışır. Ayrıca, örneğin Fransa gibi kamu ve yarı kamu yapıları da yenileniyor. Bu ortaklıklar, müşterilerin kendini enerji yenilemeye adamış profesyonellerden bilgilendirilmiş tavsiyelerden faydalanmasını sağlar.

Banka, hizmetlerini bireylere, işletmelere KOBİ KOBİ’lere kadar ve daha sonra yerel topluluklar içinde sunmaktadır. Hem en savunmasız müşterileri hem de Aile ofislerini destekleyecektir. Yönlendirme ve Denetleme Kurulu Başkanı Michel Manent, “Kimseyi dışlamıyoruz, en savunmasız olanlardan en varlıklı olanlara kadar yelpazemizdeki insanlara sahip olmak çok önemli” diyor.
Banka, üye müşterilerine aittir. 550.000 müşteri bu nedenle, CERA’yı bölgede önemli bir ekonomik ajan yapan mülk sahibidir.

Rhône-Alpes tasarruf bankası, Hub’ın 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana 50 yeni girişimi destekledi. CERA, Hub 612 start-up’larının kaldıraç oynamasına yardımcı olmayı amaçlayan bir tohum fonu yeniden şarj ediyor. 16 start-up’ın başkentine girdi. Bölgesel Kalkınma Bankası bölümünden sorumlu yönetim kurulu üyesi Didier Bruno, “İki start-up inkübatörden ayrıldı ve başarılı olmaya hazırlanıyor” diyor.

Lyon’da yeni bir iş merkezi

Tasarruf bankası Rhône bölümünde, daha doğrusu Lyon metropolünde yeni bir iş merkezi kurmaya karar verir. Amaç, özellikle metropolün kuzey kesimine ve çok gelişmekte olan bölüme etkin ve verimli bir şekilde hitap etmektir. Villefranche, Tarare ve hatta Lyon’un kuzeyindeki belediyeler çok dinamiktir. Bu nedenle, CERA, müşterilerle çok daha güçlü bir varlık göstermek ve durumların daha fazla bireyselleştirilmesini sağlamak için 2. bir iş merkezi oluşturmaya karar verir. Rhône ağı üzerinde bir “profesyonel iş merkezi”nin oluşturulması, bu nedenle, Lyon’un içindeki profesyoneller için ticari gelişim ve müşteri deneyiminin iyileştirilmesi için bir fırsattır. Bu iş merkezi, yılın başından beri yerel ekonomi açısından çok iyi sonuçlar veriyor.

Caisse d’Épargne Rhône Alpes çevresel ayak izini azaltmayı hedefliyor.

CERA, bu ekolojik geçiş döneminde aktörlerine daha da yakın olmayı bir görev ve sorumluluk olarak talep etmektedir. Bölgede önemli bir ekonomik oyuncu olarak, bölgesinin sürdürülebilir kalkınmasına ve sakinlerinin refahına katkıda bulunur.

Yönetim kurulu üyelerinden biri, “şirket olarak ayak izimizi veya çevresel ayak izimizi azaltmak için çalışmalıyız. »
Groupe BPCE’nin taahhütleri doğrultusunda Caisse d’Epargne Rhône Alpes, 2019 ve 2024 yılları arasında sera gazı emisyonlarını %10 azaltmayı hedefliyor.
Banka bu perspektifte çeşitli süreçler sunmaktadır. Bu anlamda CERA, sorumlu ürün ve hizmetleri satın alma politikası sağlar. Gayrimenkul tarafında ise enerjiye en duyarlı (ekipman iyileştirme) olarak belirlenen şubeler için banka tarafından bir yenileme planı yürütülmektedir. Ayrıca çalışanlarını kültürleştirmek ve veri merkezlerinin verimliliğini artırmak istiyor. Ayrıca, Caisse d’Epargne Rhône Alpes, kredi verme sürecinde iklim ve ESG riskinin etkisini nitelendirmek için çalışmalar yapmıştır.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu