Sermayem Yok Ne İş Yapabilirim?

Param yok iş kurmak istiyorum diyenler için sermayesiz iş fikirleri

Birçok kişi kendi işini kurmak ister ama yeterli sermayesi olmadığı için kendi işini kurmakta zorlanır. Bugün sizlere sermayesiz iş fikirleri ile yapabileceğiniz birkaç farklı iş fikrinden bahsetmek istiyorum.

Yeni bir iş kurmak için bir fikriniz var ama yeterli sermayeniz mi yok o zaman devletin sağladığı imkanlardan faydalanabilirsiniz. Mesela fikrinizi hayata geçirmek için öncelikle İŞKUR’un düzenlediği girişimcilik kurslarına katılabilir. bu kurslardan eğitim alıp eğitimi tamamlayınca eğitim sertifikanızı alabilirsiniz. Bu sertifika ile KOSGEB’e başvuru yapıp kredi alabilir ve işinizi kurabilirsiniz.

Yeni bir iş kurmak için herhangi bir fikriniz yoksa kendinize para kazandıracağınız sermayesiz iş fikirleri arıyorsanız aşağıda sizlere listelediğim iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Burada yer alan işler için öyle çok büyük sermayelere değil de sadece malzeme temini için küçük bir miktar nakit paraya ihtiyacınız olacaktır.

İlgili Makaleler

Para Kazandıracak Sermayesiz İş Fikirleri

Burada sizlere sıralayacağımız işler fazla bir sermaye olmadan az bir parayla yapacağınız ve sizlere para kazandıracak işlerdir. Bu işleri düzenli olarak yapmaya devam ederek gelirinizi arttırıp kendiniz için daha iyi bir iş kurabilirsiniz.

Spotçuluk

Sermayesiz iş fikirleri listesinde ilk sırada yer alan iş fikri spotçluktur. Evinizde var olan kullanmadığınız eşyaları bir araya getirin. Komşularınızdan kullanmadığı eşyaları isteyin. Bu eşyaların bakımını gerekirse tamiratını yapıp tekrar satmaya başlayın. Satmak için ikinci el ürün satış sitelerini inceleyebilirsiniz.

Ev Yemekleri Yapıp Satmak

Yemek yapmayı seviyorsanız güzel yemek yaptığınızı düşünüyorsanız evden yemekler yapıp satabilirsiniz. Öncelikle yakın çevrenize özellikle çalışan kişilere bu yemekleri yapıp satabilirsiniz. Daha sonra siparişler alıp satış yapabilirsiniz. Sosyal medya aracılığı ile de yemek yapıp sattığınızı duyurabilirsiniz.

Teslimat Hizmeti Vermek

Kendinize ait bir aracız, bir motorunuz hatta bir bisikletiniz varsa bunlarla teslimat hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Günümüzde online alışveriş sitelerinin artması ile birlikte teslimat işi yapacak olan kişilere ihtiyaç artmakta,

Pilav Arabası ile Pilav Satmak

Pilav her daim sevilen ve sürekli tercih edilebilecek bir gıdadır. Bir pilav arabası satın alabilirsiniz veya kiralayabilirsiniz. Daha sonra gerekirse belediyeden izin almanız gerekebilir. Kendiniz pilav yapıp satabileceğiniz gibi bayilik veren firmalar ile iletişime geçip bunların ürünlerini de satabilirsiniz.

Ahşap Oyuncak Yapımı

Ebeveynlerin bilinçlenmesi ile birlikte oyuncak seçiminde de değişimler yaşanmaya başladı. Artık plastik oyuncaklardan daha çok çocukların rahatlıkla kullanabileceği ahşap oyuncaklar tercih ediliyor. Eğer bu alanda beceriniz varsa evinizde kendinize ait bir alan oluşturup ahşap oyuncaklar üretip bunları satabilirsiniz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu