Tahmin: Bu Değeri Bilinmeyen Kripto Para Birimi

blok zinciri Ethereum (Kripto:ETH) 320 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bir kripto para birimi olan kripto ETH tarafından desteklenmektedir. Tek başına Bitcoin daha değerli. Ve Ethereum’un başarısı programlanabilirliğine bağlanabilir. Özellikle geliştiriciler, merkezi kurumsal hizmetler yerine eşler arası bir ağda bulunan merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak ve dağıtmak için platformu kullanabilir.

Merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri bir tür dApp’dir. Yatırımcıların geleneksel bir banka veya aracı kurum aracılığıyla ödeme yapmak zorunda kalmadan borç vermelerine, ticaret yapmalarına ve para üzerinden faiz kazanmalarına olanak tanır. DeFi ürünleri, aracıları denklemden çıkararak finansal hizmetleri daha verimli ve erişilebilir hale getiriyor. İlk hareket eden statüsü sayesinde, Ethereum en büyük dApp ve DeFi ekosistemidir Blockchain endüstrisinin. Ancak bu popülerlik, önemli bir zayıflığı da ortaya çıkardı: ölçeklenebilirlikten yoksun.

Ethereum’un işlem hacmi arttıkça ağ trafiğinin hızı da yavaşladı. Ve her işlem sınırlı madencilik gücü için rekabet ettiğinden, işlem ücretleri fırladı. Tabii ki, bu sorunu çözmek için bir güncelleme yolda, ancak ölçeklenebilirlik 2023’e kadar gelişmemeli. Bu arada, diğer blok zincirleri bu sorunu çoktan çözdü ve pazar lideri üzerinde zemin kazanıyor.

burada bir kripto-olabilecek para birimi muhtemelen aşmak Ethereum.

Ölçeklenebilirlik maliyetleri düşük tutar

Çığ (KRİPTO:AVAX) Ava Labs tarafından tasarlanan programlanabilir bir blok zinciridir. Ana yeniliği, doğrulayıcıların, diğer tüm düğümlerle zaman alıcı mesaj alışverişinde bulunmak yerine, küçük bir düğüm alt kümesini (bilgisayarları) rastgele örnekleyerek işlemleri onayladığı bir tür hisse kanıtı olan kardan adam konsensüs protokolüdür. ağ.

.@jerallaire Avalanche’ın Powering Business with Blockchain serisine katıldı ve büyük internet işletmelerinin ve ödeme portallarının zaten kriptoya nasıl bağlı olduğunu ve yakında duvarlarla çevrili bahçelerin yıkılmasına ve kitlesel benimsemeye yol açmasına neden olduğunu tartışmak için ✅ https://t.co/WchB5zcEA4

Bu, Avalanche’ı çok hızlı yapar. Aslında, saniyede 4.500 işlem (TPS) ve iki saniyelik tamamlanma süresi ile Ava Labs, Avalanche’ın şu anda dünyanın en hızlı blok zinciri olduğuna inanıyor. Bağlam için, Ethereum 14 TPS civarında çalışır ve işlemlerin tamamlanması altı dakika kadar sürer. Bu ölçeklenebilirlik eksikliği, platformu pahalı hale getirdi; İEthereum’da ortalama işlem ücretleri 20 doların üzerindeancak muhtemelen yalnızca ödeme yapacaksınız Çığ üzerindeki kuruşlar.

Uyumluluk kullanım alanlarını genişletir

Avalanche, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır; bu, geliştiricilerin dApp’lerini kolayca aktarın bir blok zincirinden diğerine. Aslında, kripto istikrarlı borsa eğri ve kredi protokolü aave Ethereum’daki en popüler DeFi platformlarından ikisidir ve her ikisi de Ekim ayında Avalanche’da yayına girerek yatırımcılara daha hızlı ve daha ucuz bir erişim yolu sunar.

Kısa bir süre sonra, kripto USD Ethereum’un yerlisi (KRİPTO:USDC) – ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin – Aralık ayında Avalanche’a eklendi. Kripto ekonomisindeki en popüler ikinci sabit para olan USDC, insanlara izin verdiği için Avalanche DeFi ekosistemine enerji verebilir. kripto para tutmadan DeFi’ye yatırım yapmak uçucu. Örneğin, şu anda USDC’yi Aave protokolüne borç vererek %1,56’lık bir yıllık yüzde verim (APY) kazanabilirsiniz. Bu, ortalama banka tasarruf hesabının ödediği %0,06’dan daha büyük bir emirdir.

Bu yönler benimsenmesini hızlandırabilir

Kısacası Avalanche hızlı, ucuz ve Ethereum ile uyumludur. Geçen yıl boyunca, bu değer önerisi hızlı bir şekilde benimsenmesini sağladı. Avalanche’ın günlük işlem hacmi Ocak 2022’de ilk kez milyon sınırını aştı. Bu, Ocak 2021’de günde sadece birkaç yüz işlemden bir artışı temsil ediyor ve bu yıl şimdiye kadar Ethereum’da görülen günlük ortalama 1,2 milyon işleme neredeyse eşit.

Ek olarak, Avalanche şu anda bir dizi video oyunu, NFT pazar yerleri ve DeFi protokolleri dahil olmak üzere 175 blok zinciri projesi sunuyor ve blok zincirine yaklaşık 11 milyar dolarlık yatırımla DeFi ekosistemleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Bu dApp’ler ve DeFi ürünleri daha fazla geliştiriciyi, tüketiciyi ve yatırımcıyı platforma çektikçe, AVAX kripto talebinin artması bekleniyor. fiyatını yükseltmek. Ve yeterli zaman verildiğinde, Avalanche’ın fiyat ve fiyat açısından Ethereum’u geçebileceğini düşünüyorum. popülerlik.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu